یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: فعالان محیط‌زیست در پی اعلام وضعیت فوق‌العاده در پاریس و به دنبال حملات مرگبار سیزدهم نوامبر و لغو بزرگترین راهپیمایی در آستانه کنفرانس تغییرات آب و هوایی، کفش‌هایشان را در خیابان کنار هم قرار دادند و از رهبران خواستند برای معکوس کردن فاجعه آب و هوایی تدبیری بیندیشند.

اعتراض به سبک پاریسی ا کفش ها به جای آدم ها

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، راهپیمایی بزرگ فعالان در پی اعلام وضعیت فوق‌العاده در پاریس لغو شد اما گروه‌های محیط‌زیستی راهپیمایی‌هایی را در مناطق دیگر برگزار کردند و برخی از فعالان هم کفش‌هایشان را در میدان جمهوری پاریس (پلاس دولا رپوبلیک) کنار هم قرار دادند تا نشان دهند که از راهپیمایی آنها ممانعت شده است.

برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که 24 فعال سبز در آستانه برگزاری کنفرانس تغییرات جوی، محکوم به حصر خانگی شده‌اند. وی ادامه داد: این فعالان سبز مشکوک به برگزاری اعتراضات خشونت‌آمیز در نشست مقدماتی روز یکشنبه پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه کنفرانس تغییرات جوی در روز دوشنبه بودند.

  • کفش‌های فعالان در پاریس

این مقام تاکید کرد، این 24 نفر که اکنون در حصر خانگی به سر می‌برند در اعتراضات گذشته اقدامات خشونت‌آمیزی انجام داده و اعلام کرده بودند که از وضعیت فوق‌العاده اعمال شده از سوی دولت پیروی نخواهند کرد. وزیر کشور فرانسه در ادامه خاطر نشان کرد: البته این افراد به هیچ وجه ارتباطی با تحرکات تروریستی ندارند اما تمام نیروهای ما باید بر محافظت از شهروندان فرانسه متمرکز شود.

با این حال وی مشخص نکرد که که این فعالان سبز تا چه زمانی در حبس خانگی خواهند بود. رسانه‌های فرانسوی اعلام کردند که این افراد در طول برگزاری کنفرانس تغییرات جوی در پاریس در حبس خواهند بود. ژان فرانسوا جوئییر، رییس مدافعان محیط‌زیست فرانسه اعلام کرد که تمام افراد تحت بازداشت خانگی فعالیت‌های صلح‌طلبانه انجام داده‌اند و هرگز مرتکب اقدامات خشونت‌آمیز یا جرمی نشده‌اند.

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که از زمان اعلام وضعیت فوق‌العاده در 14 نوامبر در فرانسه، 312 نفر از جمله 24 مدافع محیط زیستی تحت بازداشت خانگی قرار گرفته‌اند.

کد خبر 315530

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha