سه‌شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: وضع پاریس در نخستین ساعات اعتصاب و اعتراض گسترده، متشنج و ناآرام گزارش می‌شود.

 اعتصاب بزرگ در پاریس

به گزارش ايرنا به نقل از روزنامه فرانسوی «لو فیگارو»، بازداشت معترضان، مجروح شدن یک نفر و دشواری تردد در برخی مسیرهای منتهی به پاریس در نخستین ساعات اعتصاب گسترده امروز سه شنبه در فرانسه، فضای اعتراضات را متشنج کرد.

به گزارش رئیس پلیس پاریس، صبح امروز 20 نفر در جریان اعتراض رانندگان تاکسی در استان «ایل دو فرانس» که پاریس در آن قرار دارد، بازداشت شدند.

روزنامه «لو موند» نیز نوشت: چند صد تاکسی در منطقه «پورت مایو» مسیر غربی دسترسی به پاریس، تجمع کردند. تعدادی از رانندگان اروپایی نیز از کشورهای اسپانیا، ایتالیا و بلژیک به رانندگان فرانسوی معترض به فعالیت شرکت تاکسیرانی آن لاین «اوبر» و دیگر شرکت هایی که فعالیتشان کار تاکسیرانان را تهدید می کند، پیوستند.

لو موند افزود: مسیر پاریس کاملا بسته نشده اما مواردی از به آتش کشیدن لاستیک در مسیر حرکت خودروها مشاهده شده است.

گزارش ها همچنین از زخمی شدن یکی از معترضان حکایت دارد.

پیشتر در ماه ژوئن 2015 (خرداد/ تیر) نیز ادامه فعالیت اوبر در فرانسه مدتی پس از ممنوعیت آن، به اعتراض های خشونت بار اتحادیه های تاکسیرانی منجر شده بود.

امروز اعتراض تاکسیرانان با فراخوان اعتصاب کارمندان بخش های خصوصی و دولتی فرانسه، معلمان و کارمندان برج های مراقبت همراه شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، بیش از پنج میلیون کارمند مشاغل دولتی در فرانسه برای اعتراض به کاهش قدرت خرید خود امروز دست به اعتصاب زده اند.

سازمان هوانوردی غیرنظامی فرانسه نیز روز دوشنبه در اقدامی پیشگیرانه از شرکت های هوایی درخواست کرد 20 درصد پروازهایشان را پیش از اعتصاب ماموران نظارت بر تردد هوایی این کشور، لغو کنند.

اتحادیه های ماموران نظارت بر ترددهای هوایی، مستثنی شدن اعضای خود را از تغییرات پیشنهادی در مورد چگونگی محاسبه دستمزدها که به گفته آنان به قدرت خرید اعضا آسیب می زند، خواستارند.

کد خبر 322978

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha