مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۶ - ۰۹:۲۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با تهیه و تولید هدایای فرهنگی متنوع به روزه‌داران تهرانی به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی، خلیل سپهر سبحانی، سرپرست این معاونت   ضمن اشاره به افزایش مشارکت‌های اجتماعی شهروندان در ماه رمضان و  اهمیت حضور گسترده روزه‌داران در مساجد و دستیابی آنها به اطلاعات مورد نیاز ماه رمضان، از تولید بسته فرهنگی رمضان شامل نرم افزار و روزنامه دیواری "مهمان خدا" و مجموعه پوسترهای رمضان خبر داد.

وی گفت: به همت اداره محصولات فرهنگی برای نصب روی گوشی‌های تلفن همراه طراحی شده است که شامل بخش‌های دعاها، احکام، مناسبت‌ها، مشاوره تندرستی، تغذیه و زنگ‌های یادآور است و  گزیده دعاهای ویژه ماه رمضان و فتاوای مراجع  تقلید درباره روزه در آن درج شده است.

 به گفته وی مهمان خدا به طور هوشمند تغییرات ساعات اوقات شرعی را در نظر می‌گیرد و با فعال کردن سیستم بلوتوث یا مادون قرمز منتقل می‌شود.

 این نرم افزار را می توان از طریق فرهنگسراها، فروشگاه‌های عرضه نرم افزار موبایل یا مراجعه به سایت مهمان خدا به صورت رایگان تهیه کرد.

سپهر سبحانی ضمن اشاره به رویکرد تاریخی _ تحلیلی روزنامه دیواری مهمان خدا ، هدف از تهیه آن را برآورده کردن نیاز روزه داران به اطلاعات مذهبی عنوان کرد و افزود: روزنامه دیواری مهمان خدا که در ماه رمضان هر روز منتشر و در مساجد و محافل مذهبی و فرهنگی توزیع می شود، مطالبی مانند سیره اهل بیت (ع) ، استفتائات مقام معظم رهبری ، معرفی اماکن مذهبی تهران و ... را شامل می شود . "

به گفته سپهر سبحانی ، پوسترهای رمضان نیز علاوه بر دعای هر روز ماه رمضان  شامل  تصاویری از اماکن مذهبی مانند مسجدالحرام ، مسجدالنبی و ... هستند که در مساجد و فرهنگسراها توزیع و نصب می شوند. متولیان مساجد برای تهیه این بسته فرهنگی می‌توانند به فرهنگسراها مراجعه کنند.

 

کد خبر 31158

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز