سه‌شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۷
۰ نفر

همشهری‌انلاین: نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی آمریکا تاکید کرد هیچ بحثی در این مسئله نسیت که اگر معمر قذافی و صدام همچنان قدرت را در لیبی و عراق به دست داشتند، خاورمیانه با ثبات‌تر بود.

donald trump

 دونالد ترامپ، نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان.بی.سی گفت: اگر به لیبی نگاهی بیندازید خواهید دید اقدام‌هاي ما در آنجا افتضاح بود. همین‌طور اگر به عراق نگاه کنید خواهید دید که خراب کردیم.

دونالد ترامپ معتقد است: اگر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی و صدام، دیکتاتور پيشين عراق همچنان بر سر قدرت بودند، خاورمیانه باثبات‌تر بود.

او گفت: با وجود آن‌که روسیه از اسد حمایت می‌کند اما از تلاش‌های مسکو در مبارزه با تروریست‌های داعش حمایت خواهم کرد. اگر اسد سرنگون شود ممکن است فرد بدتری جایگزین او شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از خبرگزاری رویترز،ترامپ افزود: می‌خواهم کنار بنشینم و ادامه حمله‌هاي هوایی روسیه در سوریه را تماشا کنم چراکه این مسئله تله‌ای است که مسکو را گیر می‌اندازد.

او ادامه داد: من همانند دیگر نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری موافق ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه نیستم. من می‌خواهم کنار نشسته و رویدادها را تماشا کنم. جنگ جماهیر شوروی در دهه 1980 میلادی علیه مجاهدین افغانستان منجر به فروپاشی جماهیر شوروی شد. در حال حاضر آنها سراغ سوریه رفته‌اند و در آنجا تله‌ها و مشکلات بسیاری وجود دارد. وقتی شنیدم که روسیه به جنگ با داعش پرداخته گفتم «چقدر عالی اجازه دهید این کار را انجام دهد.»

ترامپ درباره بحران کنونی مهاجرت که از درگیری‌ها در عراق و سوریه نشأت گرفته مجدداً گفت: در صورتی که رئیس‌جمهور شوم آوارگانی را که آمریکا متعهد شده بپذیرد به کشورهای خودشان بازمی‌گردانم چراکه ممکن است در بین آنها تروریست‌های داعش نیز وجود داشته باشند.

او افزود: ما نمی‌دانیم که این آوارگان اهل کجا و یا چطور افرادی هستند. ممکن است آنها داعشی باشند. آمریکا به شدت در خاورمیانه خراب کرده است. با توجه به وضعيت لیبی و عراق ما به شدت خاورمیانه را بی‌ثبات کرده‌ایم.

کد خبر 309581

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha