همشهری آنلاین: بوش سوم که نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است، یک نبرد سنگین علیه «دونالد ترامپ» به راه انداخته که ممکن است در نهایت به ضرر «جب بوش» تمام شود.

نبرد خطرناک و سنگین بوش سوم علیه دونالد ترامپ

به گزارش خبرگزاری فارس، «جب بوش» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران علیه «دونالد ترامپ» نامزد پیش‌رو جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخاباتی حالت تهاجمی گرفت و یک نوار ویدئویی را منتشر کرد و ترامپ را بعنوان یک لیبرال به تصویر کشید و به صورت ضمنی اعلام کرد که در هفته‌های آینده، تلاش می‌کند تا ترامپ را به زانو درآورد.

بنا به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، بوش به زبان اسپانیولی در پاسخ به سوالات خبرنگاران در یک مدرسه پروتستان درباره ترامپ گفت: او هر روز مرا مورد حمله قرار می‌دهد و هر روز به صورت وحشیانه مرا مورد حمله قرار می‌دهد. این واقعیت ندارد، آنچه که امروز ما انجام دادیم این است که حرفهای او را به نمایش بگذاریم تا نشان دهیم که او یک محافظه‌کار نیست.

واشنگتن‌پست ادامه داد، بوش که شوق یک نبرد علیه ترامپ را دارد، در واقع یک راهبرد خطرناک را آغاز کرده است و ممکن است محبوبت ترامپ را افزایش دهد و وضعیت او در رقابت‌های انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه را تقویت کند.

جمهوری‌خواهان می‌گویند که دو راهی و سرگردانی بوش کاملاً واضح و روشن است. اگر بوش خود را کنار بکشد، نشان می‌دهد که ضعیف است و اگر رویکردی تهاجمی در قبال ترامپ اتخاذ کند، نشان می دهد که با نامزدی وارد تعامل شده است که ثابت کرده است که خوب پیشروی داشته است.

ویدئویی که بوش منتشر کرده است، شامل کلیپ‌هایی از مصاحبه‌های پیشین ترامپ می‌شود که «هیلاری کلینتون» نامزد پیشرو دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا را تحسین کرده است و از حقوق سقط جنین، افزایش مالیات ثروتمندان آمریکا و برنامه محرک اقتصادی 2009 حمایت کرده است.

در اظهاراتی که بوش در میامی به زبان اسپانیولی بیان کرده است، لحن و الفاظ وی بسیار تند و تیزتر از اظهاراتی است که به صورت انگلیسی بیان کرده است.

برخی می‌گویند که لحن تند بوش احتمالاً پیام مثبتی را که تلاش می‌کند القا کند را تحت الشعاع قرار می‌دهد و همچنین موجب تقویت جایگاه ترامپ در کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود.

نظرسنجی دانشکده لوراس که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان داد که ترامپ با 25 درصد از دیگر رقبای جمهوری‌خواه خود پیشی گرفته است و بوش با 10 درصد در جایگاه بعدی قرار دارد.

کد خبر 305930

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha