همشهری آنلاین: خانواده‌های نظامیان سعودی در مخالفت با اعزام فرزندانشان به جبهه‌های نبرد یمن و جنگ در این کشور تظاهرات کردند.

تظاهرات عربستان

به گزارش ايرنا به نقل از پایگاه اینترنتی الوعی نیوز، تظاهرکنندگان که اکثر آنها از خانواده‌های قربانیان و مجروحان نبرد در یمن هستند، بخاطر به هدر رفتن خون فرزندان‌شان در نبردی که به آنها ارتباطی ندارد، ناخشنودی و اندوه خود را ابراز داشتند.

آنان حکمرانان عربستان را مسئول خون‌های به زمین ریخته شده نظامیان عربستان دانستند.

ده‌ها خانواده سربازان سعودی شنبه (14 شهريور) در برابر ساختمان وزارت دفاع سعودی در ریاض اقدام به راهپیمایی کردند و مراتب اعتراض خود را نسبت به اعزام فرزندان‌شان در نبردی که هدف آن ناشناخته است و برای عربستان هیچ سودی به همراه ندارد و به این کشور هیچ ارتباطی ندارد، ابراز داشتند.

این تظاهرات به دنبال آن انجام گرفت که به گفته رسانه‌های گروهی عربی شمار کشته‌ها و زخمی‌های در میان نیروهای نظامی سعودی شرکت کننده در نبردهای یمن رو به افزایش گذاشته است.

شاهدان عینی تاکید کردند که هیچیک از مسئولان سعودی به شعارها و خواسته‌های تظاهرکنندگان گوش فرا نداد و آنها چند ساعت را در این وضعیت بسر بردند تا آنکه متفرق شدند.

عربستان بیش از پنج ماه پیش از تشکیل ائتلافی در بردارنده شماری از کشورهای عربی خبر داد که همچنان به بمباران شهرهای مختلف یمن ادامه می‌دهد.

کد خبر 306278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار