همشهری آنلاین: در پایان روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان، رضا خدری در وزن ۵۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و امیرحسین حسینی در وزن ۹۶ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.

Reza Khederi

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این مسابقات که از عصر سه‌شنبه (20 مرداد) به وقت تهران در شهر سالوادور داباهیا در برزیل آغاز شده است، در وزن 50 کیلوگرم رضا خدری پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد مقابل مرات هاکان از ترکیه با نتیجه 8 بر 0 به برتری دست یافت و در دور سوم مقابل اولکسی ماسیک از اوکراین با نتیجه 9 بر 0 پیروز شد. خدری در مرحله نیمه نهایی مقابل بیکب امانگالی از قزاقستان با نتیجه 9 بر 0 به برتری رسيده و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی ناگزاری تسورتسوما از گرجستان را با نتیجه 2 بر 1 شکست داد و صاحب گردن‌آویز طلا شد.

در وزن 96 کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول، مقابل کوین بومان از استونی با نتیجه 5 بر 3 به برتری دست یافت و در دور سوم مقابل سوسلان فانزایف از آذربایجان با نتیجه 4 بر 0 پیروز شد. حسینی در مرحله نیمه نهایی مقابل مرات لوکوایف از روسیه با نتیجه 2 بر 2 پیروز شد. وی در حالی در این مسابقه به پیروزی دست یافت که داوران یک امتیاز مسلم او را با وجود تأیید، روی تابلوی نتایج ثبت نکردند. حسینی در دیدار پایانی مقابل نیکولاز کاک میلاشویلی از گرجستان با نتیجه 0 بر 1 مغلوب شده و به مدال نقره دست یافت.


در وزن 74 کیلوگرم مهدی ابراهیمی در دور اول مقابل یاروسلاو فیلچاک از اوکراین با نتیجه 4 بر 1 به برتری دست یافت و در دور دوم مقابل گلابولکوادزه از گرجستان با نتیجه 4 بر4 شکست خورد و با توجه به حضور نماینده گرجستان در دیدار فینال، ابراهیمی راهی گروه شانس مجدد شد. وی در این مرحله مقابل لیوا زولتان از مجارستان با نتیجه 3 بر 1 مغلوب و از دور مسابقات حذف شد.


در وزن 60 کیلوگرم عرفان سعادتی‌فر در دور اول مقابل ساماوادزه از گرجستان با نتیجه 1 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی‌گیر گرجستانی مقابل حریف آذربایجانی در مرحله یک چهارم نهایی، سعادتی‌فر از دور رقابت‌ها کنار رفت.


مسابقات چهار وزن دوم و پایانی روز چهارشنبه برگزار می‌شود که میثم دلخانی در وزن 55 کیلوگرم، علی ارسلان در وزن 66 کیلوگرم، مهدی فلاح در وزن 84 کیلوگرم و حمیدرضا کریمی در وزن 120 کیلوگرم به میدان می‌روند.

 

کد خبر 303738

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کشتی و وزنه‌برداری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha