همشهری آنلاین: رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:ستاد نظریه پردازی و تولید ایدئولوژی داعش، «حیفا» است و قرارگاه میدانی عملیاتی داعش در منطقه سفارت آمریکا در بغداد است.

 محمد رضا نقدی

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری بسیج مستضعفین، سردار سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی در پیام تسلیت به فرمانده سپاه بدر و مردم مسلمان عراق به مناسبت شهادت سردار ابومنتظر المحمداوی فرمانده عملیات سپاه بدر ، افزود:عمق لشکر جانیانی که امروز به اسم تکفیری به جان امت اسلام افتاده اند تا هم از مسلمانان بکشند و هم میان آنان تفرقه اندازند، اسرائیل و آمریکا هستند.

نقدی در بخش دیگری از این پیام خاطرنشان کرد، برادر مجاهد سردار هادی العامری فرمانده شجاع سپاه بدر، سلام بر شما و سلام بر تمامی مجاهدان سپاه پر افتخار بدر عراق اسلامی، شهادت سردار غیرتمند و خط شکن سپاه اسلام، ابومنتظر المحمداوی را به شما و همه رزمندگان بدر و حشد الشعبی و دیگر قوای جبهه مقاومت اسلامی عراق تبریک و تسلیت عرض می کنم.

وی افزود: این سردار خستگی ناپذیر که از 15 سالگی به عشق جهاد علیه کفر و شرک با هجرت از عراق به رزمندگان دفاع مقدس در برابر تجاوز صدام عفلقی پیوست و پس از 8 سال جنگ، این جهاد مقدس را تا نابودی طاغوت بغداد و سپس پاکسازی سرزمین «رافدین» از لوث وجود ارتش آمریکا و استقرار امنیت در عراق عزیز ادامه داد.

در بخش دیگری از این پیام آمده است، او که پس از دستیابی به این پیروزی بزرگ، رسالت خود را پایان یافته ندانست و تعرض پیاده نظام صهیونیزم، یعنی تکفیری های جنایتکار به حریم حرم اهل بیت در شام را تحمل نکرد و مبارزات شهادت طلبانه با دشمنان اسلام ناب محمدی (ص) را در دفاع از حرم حضرت زینب (س) سامان داد و با تجاوز داعش وحشی به عراق، میدان دار نبرد با این آنها شد؛ اینک با شهادت خود به الگو و اسطوره ای بزرگ برای جوانان امت اسلام بدل گشته است.

نقدی در این پیام تاکید کرد: درس بزرگ این فخر عراق و امت اسلامی که در طول 35 سال مبارزه مستمر، از نوجوانی تا لحظه شهادت حتی یک روز لباس جهاد را از تن به در نکرد، این است که باید تا آخرین نفس، تا آخرین نفر و تا آخرین قطره خون ایستاد و حتی یک لحظه نباید از مبارزه با ظلم غفلت کرد؛ یعنی «کُلّ یُومٍ عاشُورا».

وی افزود: درس بزرگتر این شهید جاوید که در هیچ کدام از جبهه های مبارزه با کفر در منطقه غایب نبود، به همه ما و جوانان امت اسلام این است که، جهاد ما مکتبی است و مرز جغرافیایی نمی شناسد. همان گونه که امام و مقتدایش علی (ع) فرمود: «کُونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْناً» ایستادگی و مبارزه در برابر ظلم و کفر وظیفه ما است و انجام این وظیفه ایران، عراق، شام، فلسطین و ... نمی شناسد؛ یعنی «کُلّ أرضٍ کَربَلا».

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این پیام آورده است: ابومنتظر عزیز پر کشید و بالا رفت و اینک در حلقه یاران شهید خود با ابومحمد طیب، ابو فدک بصری، ابوظاهر، ابونازک، اسماعیل دقایقی، ابوحسین نعیمی، ابوطارق بصری، ابومیثم صادقی و ابومنتظر ناصری میهمان امام خود، حسین بن علی(ع) است و اینک این ماییم و این درس های مانده از این شهید بزرگوار.

نقدی اضافه کرد: پیروزی های درخشان و باور نکردنی شما در جبهه های دیالی، سلیمان بیگ، آمرلی، تکریت، العوجه، بیجی و سایر نقاط نشان داد که غلبه بر تکفیری ها و تروریست های خشن دست پرورده استکبار، برای نیروهای مردمی ولایت مدار نه تنها شدنی، بلکه سهل و روان است.

وی افزود: همان گونه که نیروهای مردمی انقلاب اسلامی در ایران در سال های آغازین انقلاب توانستند شرق و غرب ایران را از لوث وجود تروریست های دست پرورده آمریکا و شوروی پاکسازی کنند و امنیت را به ایران اسلامی برگردانند، مجاهدان غیور و ولایتمدار عراق نیز با همت و مدیریت خوب و مخلصانه شما، عراق عزیز را از عوامل دشمن پاکسازی خواهند کرد و امنیت و آرامش را برقرار خواهند کرد.

نقدی در بخش دیگری از این پیام آورده است، البته برای کسب موفقیت نهایی باید توصیه جنگی امیرالمؤمنین (ع) را جدی بگیریم که فرمود: «اِرْمِ بِبَصَرِکَ اَقْصَی الْقَوْمِ»؛ عمق لشکر جانیانی که امروز به اسم تکفیری به جان امت اسلام افتاده اند تا هم از مسلمانان بکشند و هم میان آنان تفرقه اندازند، اسرائیل و آمریکا هستند. ستاد نظریه پردازی و تولید ایدئولوژی داعش «حیفا» است و قرارگاه میدانی عملیاتی داعش در منطقه سفارت آمریکا در بغداد است.

وی اضافه کرد: آنها هستند که در پی سقوط مزدورشان صدام، به دنبال جایگزینی برای او هستند؛ آنها از رسیدن پای جوانان ایرانی و عراقی و سوری به مرزهای فلسطین اشغالی به شدت هراسناکند، لذا جوانان سرخورده اروپا را به وادی تکفیر کشیده و روانه قتلگاه می کنند، تا شاید چند صباحی مسلمانان را به یکدیگر مشغول کنند و اسرائیل را از آتش قهر جوانان غیور عراق و شام دور نگه دارند.

نقدی تصریح کرد: ولی اطمینان داریم که این توطئه ها بی نتیجه خواهد بود و جریان مقاومت همچنان به پیشروی خود ادامه خواهد داد و با پاکسازی تکفیری های پیاده نظام صهیونیزم، خود را به مرز فلسطین خواهد رساند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این پیام آورده است: بدون شک شهادت یک خدمتگذار خللی در اراده آهنین مردان بدر و خیبر ایجاد نمی کند. رزمندگان سلحشور و جوانان غیرتمند «رافدین»، جای خالی ابومنتظر را پر خواهند کرد و جهان همچون گذشته شاهد پیروزی های درخشان سپاه پر افتخار بدر و حشد الشعبی و نیروهای جهادی مقاومت عراق خواهد بود. دیری نخواهد پایید که شما و رزمندگان با صلابت سپاه بدر را در آستانه بیت المقدس زیارت خواهیم کرد.

نقدی گفت: مسبب اصلی تمام قربانیانی را که در جنگ با شاه و صدام و منافقین و تکفیری ها دادیم و تمام زجرهایی که امت اسلام طی یک قرن اخیر کشیده است، آمریکا و انگلیس و فرزند شوم آنها در منطقه، رژیم صهیونیستی است. با استمرار پیروزی های درخشان شما به زودی اندوهِ دل امت اسلام از این همه مرارت و سختی، با آزادی مسجد الاقصی تسلی خواهد یافت.

وی افزود: برادر مجاهد ابوحسن، از شما فرمانده ارزشمند میدان های سخت می خواهم سلام این سرباز کوچک و همه بسیجیان ایران اسلامی را به رزمندگان خط مقدم برسانید. بسیجیان ایران به صورت مرتب برای اعزام به جبهه های عراق به ما مراجعه می کنند و گاهی برای آمدن به آنجا و جنگیدن در کنار شما اشک می ریزند، ولی ما پیوسته به آنها گفته ایم و می گوییم که عراق حبیب ما پر از رزمندگان شجاع است و نیاز به رزمنده ایرانی ندارد، ولی آماده باشید که به زودی نوبت شما هم خواهد رسید، تا همه به سوی هدف بزرگ حرکت کنیم و نماز تاریخی را به امامت امام خامنه ای عزیز در مسجد الاقصی بخوانیم.

براساس این گزارش، طی روزهای گذشته سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانیرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارسال پیام های جداگانه به ایرنا، شهادت ابومنتظر المحمداوی مسئول عملیات سپاه بدر عراق را تسلیت گفتند.

آیین بزرگداشت شهید ابومنتظر المحمداوی مسئول عملیات سپاه بدر که هفته گذشته توسط عناصر تروریست داعش به درجه رفیع شهادت نائل آمد، عصر روز چهارشنبه با حضور مسوولان لشکری و کشوری در حسینیه کاظمینی های شهرری برگزار شد.

شهید ابومنتظر المحمداوی مسئول عملیات سپاه بدر و از فرماندهان ارشد مدافع حرم، هفته گذشته در جریان نبرد با عناصر تروریستی داعش در استان الانبار عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سپاه بدر عراق از مهمترین گروه های مقاومت در برابر متجاوزان داعشی است که نیروهای آن در قالب بسیج مردمی با عناصر تکفیری می جنگند.

کد خبر 301829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار