همشهری‌آنلاین: یکی از ژنرال‌های ارشد ارتش آمریکا اعلام کرد مقام‌های واشنگتن در حال بررسی توسعه عملیات آموزش ارتش در اوکراین هستند تا شامل ارتش و نیروهای عملیاتی ویژه نیز شود و احتمالاً بر روی موضوع هایی از جمله تاکتیک‌ها متمرکز می‌شوند.

USArmy

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، ژنرال بن هاجز، رئیس نیروهای ارتش آمریکا در اروپا گفت توسعه عملیات‌ها از آموزش نیروهای وزارت کشور تا آموزش سایر نیروها زیر نظر وزارت دفاع بدین معنا نیست که این دولت می‌خواهد اوکراین را به تسلیحات کشنده مجهز کند.

هاجز افزود: گمان می‌کنم این‌ها مسائل کاملاً متفاوتی هستند. عملیات آموزشی‌ای که هم‌اکنون اجرا می‌شود، با استفاده از تجهیزات خود آنهاست.

دولت ایالات متحده آمریکا نیروهای اوکراینی را به کمک "غیرکشنده" مجهز کرده است تا با شبه‌نظامیان اوکراینی طرفدار روسيه مقابله کنند .

او تاکید کرد:ایالات متحده تجهیزاتی به ارزش میلیون‌ها دلار در اختیار اوکراین قرار داده است که شامل خودروهای زرهی هاموی، کلاه‌خود، جلیقه ضدگلوله، دوربین‌های دید در شب و هزاران پوند کمک‌های پزشکی می‌شود.

آمریکا همچنین رادارهای سبک ضدخمپاره در اختیار اوکراین قرار داده است و هاجز گفت که «آمریکا فکر نمی‌کرده است که آنها بتوانند به خوبی» از آن استفاده کنند.

او جزئیاتی درباره این‌که اوکراینی‌ها چگونه از این سیستم استفاده می‌کنند، ارائه نکرد. رادارهای مذکور می‌تواند مسیر حرکت خمپاره‌های شلیک شده را تشخیص داده و آن را هدف بگیرد.

هاجز افزود: روس‌ها به دنبال این رادار هستند، چون کارآمدی آن را می‌بینند.

اقدام سال گذشته روسیه در الحاق شبه‌جزیره کریمه و اتهام‌زنی‌ به مسکو در رابطه با حمایت از شورشیان ضددولت، موجب شد تا ایالات متحده آموزش نیروهای اوکراینی را افزایش دهد و اقدام‌هاي دیگری را برای مطمئن کردن متحدان ناتو در نزدیکی روسیه به کار ببندد.

آنها همچنین در پی افزایش کمک به اوکراین هستند که عضو ناتو نیست و در عین حال مدعی هستند که نمی‌خواهند درگیری‌ها شدت پيدا كند.

کد خبر 301006

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha