همشهری آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح نود و دومین ایستگاه متروی تهران طی مراسم ویژه‌ای در صبح روز دوشنبه هشتم تیر خبر داد و گفت: در این مراسم، ایستگاه متروی عبدل آباد در خط سه که جنوب غرب تهران را به شمال شرق شهر پیوند می‌زند و در محدوده بزرگراه شهید چراغی واقع شده، رسماً مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ايسنا،سید جعفر تشکری هاشمی افزود: عملیات اجرایی ایستگاه متروی عبدل آباد که با 11 هزار متر مربع مساحت و به روش ترانشه باز اجرا گردیده، صد در صد توسط کارگران و مهندسان داخلی انجام شده است.

وی با اشاره به این که در این ایستگاه که به پله‌های برقی مجهز است، خاک‌برداری انجام شده 82 هزار متر مکعب است، اظهارکرد: در ایستگاه مذکور، 27 هزار متر مکعب بتن، 25 هزار متر مربع قالب و 4 هزار تن میلگرد به کار رفته است.

تشکری هاشمی با بیان این که بخش جنوبی خط سه مترو با 12 کیلومتر طول، از بزرگراه آزادگان در جنوب غرب تهران تا چهار راه حضرت ولیعصر (عج) در مرکز شهر امتداد دارد و سال گذشته با 5 ایستگاه به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: در نهایت خط سه به طول 37 کیلومتر تا ازگل در شمال شرق تهران ادامه خواهد یافت.

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر این که با راه‌اندازی کامل این خط، یک میلیون جا به‌جایی به ظرفیت روزانه متروی تهران اضافه خواهد شد، خاطرنشان کرد: تصویر تهران امروز بدون خطوط مترو غیر قابل تصور است و از این رو با تدبیر شهردارتهران، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا هر چه سریع‌تر نسبت به بهره‌برداری کامل از خط سه به موازات توسعه و تکمیل سایر خطوط اقدام نماییم.

کد خبر 299423

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha