مجموع نظرات: ۰
شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد کردهای این کشور موفق شدند تروریست‌های داعش را که برای دومین بار به این شهر نفوذ کرده و بیش از ۱۰۰ تن از ساکنان آن را قتل عام کرده بودند از کوبانی بیرون و این شهر را به طور کامل آزاد کنند.

کوبانی مجددا آزاد شد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، بنا به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیروهای کرد توانستند پس از درگیری شدید با تروریست‌های داعش که گفته می شود هدفشان انتقام گرفتن از کردها به خاطر پیروزی های اخیرشان بود را از شهر مرزی کوبانی بیرون کنند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که کردها نیروهای داعش را که از دو روز قبل وارد این شهر شده و چند مرکز و ساختمان را به اشغال خود درآورده بودند بیرون و تمامی مناطق تحت اشغال آن‌ها را بازپس گرفتند.

به گفته این منبع در حال حاضر کوبانی در سلطه کامل کردها قرار دارد.

صبح روز شنبه نیز نیروهای کرد با نفوذ به طبقه همکف بیمارستان پزشکان بدون مرکز که محل تجمع تروریست‌های داعش بود این مرکز را منفجر کردند.

در همین راستا منابع سوری از وقوع انفجار مهیب در ساختمان پزشکان بدون مرز در کوبانی خبر دادند.

داعش روز جمعه به شهر کرد نشین کوبانی که در مرز با ترکیه قرار دارد و اخیرا به دست نیروهای کرد آزاد شده بود، حمله کرده و بیش از 150 تن را در این شهر قتل عام کرد.

بنا به گفته ساکنان کوبانی به نظر می‌رسید داعش از این حمله قصد تصرف مجدد کوبانی درست مشابه چند ماه قبل را نداشته و تنها هدفش انتقام گیری از کردها بود.

در همین راستا نیروهای کرد و ارتش سوریه وارد درگیری‌های جداگانه با داعش در اطراف شهر حسکه واقع در شمال شرق سوریه شده‌اند و داعش تلاش‌ می‌کند تا مناطق بیشتری را در این شهر مرزی اشغال کند.

حسکه برای طرف‌های درگیر اهمیت زیادی دارد؛ چرا که بین مناطق تحت سیطره داعش در سوریه و عراق واقع است و از شمال به مرزهای ترکیه وصل می‌شود.

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه کردها وارد درگیری‌ها با داعش در ورودی‌های منطقه "غویران" در جنوب شرق حسکه شده‌اند.

حسکه مرز استانی به همین نام در شمال شهر سوریه است که به طور مشترک توسط کردها و ارتش سوریه اداره می‌شود. داعش روز جمعه چند حمله انتحاری علیه ارتش و کردها انجام داد.

این چهارمین حمله داعش به شهر حسکه از ماه گذشته میلادی محسوب می‌شود که مناطق تحت نفوذ نیروهای دولتی سوریه در شهر حسکه را هدف قرار داده است.

داعش تلاش می‌کند تا براساس استراتژی خود جبهه‌های جنگ را گسترش دهد تا با این کار فشار بر دیگر جبهه‌ها علیه خود را بکاهد.

این گروه تروریستی اخیرا متحمل شکست‌های سنگینی از کردها در استان رقه شده‌اند.

کد خبر 299291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار