همشهری آنلاین: صالح مسلم رئیس حزب اتحاد دمکراتیک سوریه PYD در واکنش به حمله ترکیه به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه اعلام کرد که موضوع پیوستن به ارتش سوریه را در دستور کار داریم.

شاخه نظامی کردهای سوری به ارتش سوریه می پیوندد

به گزارش ایرنا، رسانه های ترکیه روز دوشنبه از حمله دیشب توپخانه ارتش ترکیه به برخی مناطق کوبانی تحت کنترل شاخه نظامی کردهای سوریه YPG خبر دادند و نوشتند: در این حمله دست کم شش گلوله توپ به روستاهای کوبانی اصابت کرده است. ارتش ترکیه پریروز نیز همین منطقه را بمباران کرده بود.

این رسانه ها به نقل از مسوولان حزب اتحاد دمکراتیک سوریه گزارش داده اند، ارتش ترکیه بایستی مواضع داعش را هدف گرفته و حقوق بین المللی را رعایت کند. همین منابع به ترکیه هشدار داده اند در صورت تکرار حملات واکنش نشان خواهند داد.

ترکیه YPG را وابسته به پ.ک.ک ارزیابی می کند و بعداز ناآرامی های هفته گذشته و کشته و زخمی شدن چندتن از نظامیان و نیروی انتظامی این کشور، عملیات برون مرزی در شمال عراق و سوریه را شروع کرده و تاکید کرده است که تا برطرف کردن تهدیدات امنیتی و دور ساختن عناصر داعش از مرزهای ترکیه به عملیات خود ادامه خواهد داد.

همزمان با انتشار این خبرها، تارنمای خبری تحلیلی خبرلر روز دوشنبه مدعی شد صالح مسلم رئیس PYD در واکنش به ترکیه گفته است می خواهند به ارتش سوریه به پیوندند.

بنابراین گزارش صالح مسلم گفته است YPG تحت شرایط مشخصی می تواند به ارتش سوریه بپیوندد.

این تارنمای خبری تصمیم کردهای سوریه را با کد فوری و اقدامی که می تواند موازنه ها در سوریه را تغییر دهد منتشر کرده و نوشته است: مسلم گفته است در صورت تغییر رویکرد در ساختار ارتش سوریه از منطق حزب بعث می توانند نسبت به پیوستن به ارتش سوریه اقدام کنند.

مسلم در خصوص روابط حزب اتحاد دمکراتیک سوریه با دولت بشار اسد و پ.ک.ک گفته است: این روابط دو طرفه و براساس منافع دو طرف می باشد.

کد خبر 302261

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار