همشهری‌آنلاین: اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد ترکیه اجازه تشکیل کشوری جدید را در شمال سوریه نخواهد داد.

اردوغان

به گزارش واحد مركزي خبر به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه طرف چاپ ترکیه ،‌ رجب طیب اردوغان ،رئیس‌جمهور ترکیه دیشب در مراسم ضیافت افطار هلال احمر ترکیه گفت: به هر قیمتی مانع تشکیل کشوری جدید در شمال سوریه خواهیم شد.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت : کسانی که به سوریه سلاح و بمب می‌فرستند ذره‌ای از مردم فقیر این کشور حمایت نکردند. آنان دیر یا زود تاوان اقدامات خود را خواهند پرداخت.

اردوغان با اشاره به وقایعی که ماه اکتبر سال 2014 میلادی در ترکیه به بهانه وقایع کوبانی روی داد و موجب مرگ 50 نفر شد، هشدار داد: همان محافل بار دیگر وارد عمل شده‌اند و تلاش می‌کنند ترکیه را به سوي ناآرامی سوق دهند.

او افزود: کسانی که که بی‌شرمانه ترکیه را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند،‌ اگر حیثیت و شرافت داشتند ،‌ ترکیه را که با آغوش باز به کسانی که از کوبانی گریخته بودند ، پناه داد ،‌ به حمایت از تروریسم متهم نمی‌کردند.

رئیس‌جمهور ترکیه گفت:‌ ما از مبارزه آزادی‌خواهانه در سوریه بی‌تردید حمایت می‌کنیم و دیدگاه مثبتی درباره حرکت‌های آزادی‌خواهانه در عراق داریم اما از تروریست ها حمایت نمی‌کنیم.

اردوغان تاکید کرد: ترکیه اجازه تغییر بافت قومی را در منطقه نخواهد داد و به وظایفی که برای برقراری فوری آرامش در عراق و سوریه دارد، عمل خواهد کرد.

کد خبر 299278

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha