همشهری آنلاین: دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز(سه‌شنبه) از پارک علم و فناوری پردیس بازدید کرد.

علی شمخانی

به گزارش ایسنا، علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در بازدید از پارک علم و فناوری پردیس، در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر از تلاش و فعالیت‌های گسترده صورت گرفته در این مرکز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: توان نرم جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر دانش و توسعه علمی است و این موضوع دارای پشتوانه فرهنگی و برگرفته از آموزه‌های دینی مبنی بر لزوم حرکت در مسیر مرز گسترش علمی است که عاملی قدرت‌ساز محسوب می‌شود.

شمخانی افزود: فرهنگ سازی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تبدیل شدن محصولات آن به کالای مورد استفاده و نیاز جامعه امری مهم و ضروری است و دبیرخانه شورای عالی خود را موظف به حمایت و فراهم آوردن تسهیلات لازم در این زمینه می‌داند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به برخی ادعاهای دشمنان مبنی بر محدودسازی توان هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: دانش هسته‌ای صلح‌آمیز در جمهوری اسلامی ایران، بومی و متکی بر دانشمندان جوان ایرانی است و مذاکرات و یا هرگونه توافقی مانع ادامه برنامه صلح آمیز هسته‌ای نخواهد شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی توسعه اقتصاد‌ دانش بنیان را یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: در این زمینه با خیزش و جهش علمی در آینده نزدیک شاهد بی‌اثر شدن تحریم‌ خواهیم بود.

شمخانی گفت: آشنایی مردم و مسئولین با ظرفیت‌های عظیم علمی،‌ پژوهشی و استعدادهای کم نظیر جوانان ایرانی ضمن افزایش اعتماد به نفس ملی و ایجاد باور عمومی نتیجه بخش بودن اقتصاد مقاومتی و مسیر ناکارآمد نمودن تحریم‌های ظالمانه و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی قدرت‌های استکباری را نشان خواهد داد.

در ادامه دبیر شورای عالی امنیت ملی به بازدید از بخش‌های مختلف فعال در این مرکز و آخرین دستاوردهای تولید شده پرداخت.

کد خبر 298295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار