همشهری آنلاین: دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه «نبرد با تکفیری‌ها، نبردی حیاتی و سرنوشت ساز است و به زودی علیه آنها بسیج عمومی اعلام می‌کنیم»، گفت: در رویارویی با تکفیری‌ها برگ‌های قوی زیادی در اختیار داریم که هنوز از آنها استفاده نکرده‌ایم.

حسن نصرالله

به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله جمعه (اول خرداد) به مناسبت « روز مجروحان مقاومت» برای جمعی بزرگ از فرماندهان و نیروهای مقاومت از جمله ده‌ها مجروح مقاومت از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی و تاکید کرد: مقاومت وارد یک نبرد به تمام معنای کلمه حیاتی و بزرگ بلکه وارد نبرد دین و آبرو با تکفیری‌هایی شده است که هیچ دین مشترکی با آنها ندارد.

دبیرکل حزب‌الله که در آستانه سالروز عید مقاومت و آزادسازی سخن می‌گفت، اظهارداشت: سال 2011 تصمیم به رویارویی با تکفیری‌ها برای تامین مصالح و منافع لبنان گرفتیم درحالی که دیگران مانند برادران عراقی تردید داشتند و حتی ما را در ابتدا به دلیل ایستادن در کنار نظام سوریه سرزنش می‌کردند اما امروز درستی گزینه ما با یورش داعش به کشورشان و اشغال آن برای آنها مشخص شده است.

وی در این سخنرانی که روزنامه‌های لبنانی السفیر و الاخبار بخش‌هایی از آن را چاپ کردند، مرحله آینده نبرد با تکفیری‌ها را تشریح و خاطرنشان کرد: خطری که ما را تهدید می‌کند، خطری حیاتی است همانند آنچه در سال 1982 میلادی شاهد بودیم.

  •  باید جنگ صفین را تکمیل کنیم

سید حسن نصرالله تصریح کرد: خداوند نبرد با دشمنان را بر ما واجب کرده همان گونه که قبل از ما نبرد همراه با رسول گرامی اسلام (ص) در معرکه‌های مختلف از جمله بدر تا خیبر را واجب کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با تاکید به اینکه باید جنگ صفین را تکمیل کنیم، اظهارداشت: اگر ما در حلب، حمص و دمشق با تکفیری‌ها نجنگیم باید با آنها در بعلبک، هرمل، الغازیه، صور و صیدا، نبطیه و دیگر شهرها ، شهرک‌ها و روستاهای لبنانی بجنگیم.

وی با بیان اینکه، مقاومت با چهار گزینه مواجه است، گفت: نخستین گزینه این است که بیشتر از چهار سال گذشته بجنگیم و مبارزه کنیم، دوم دست روی دست بگذاریم تا مردان سربریده شده و زنان و دختران به اسارت برده شوند، سوم اینکه مانند ذلیل‌ها دست به دامان برخی کشورهای جهان شده تا شاهد فاجعه‌ای بعداز فاجعه دیگر باشیم.

سید حسن نصرالله افزود: چهارمین گزینه این است که همانند برخی از متوهم‌ها بدون درنظر گرفتن وابستگی آنها به تکفیری‌ها بگوییم ما با شما هستیم و بنابراین تسلیم می‌شویم و سازش می‌کنیم که البته این تنها یک توهم است زیرا نزد تکفیری‌ها هیچ گزینه‌ای بجز بیعت و یا سربریده شدن وجود ندارد.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: هرگز به کسانی که به موفقیت‌های ما در نبردها اهانت می‌کنند و یا آنها را انکار می‌کنند، اهتمامی نداریم و هیچ چیز عزم و اراده ما را در نبرد با تکفیری کاهش نمی‌دهد و باور داریم که باید دارای یک روحیه بالا و قوی باشیم.

وی بهترین دلیل موفقیت نبرد القلمون را بروز اختلاف بین دو گروه تروریستی تکفیری النصره و داعش دانست و تصریح کرد: امروز اگر احدی از آنها بیعت با دیگری را رد کند، همه را سر می‌برند.

  • وضعیت امروز مقاومت بهتر از گذشته است

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه« وضعیت امروز مقاومت بسیار بهتر از گذشته است»، تاکید کرد: براین اساس به متوهم‌ها می‌گوییم که یا باید بجنگیم و یا سرمان بریده شود، اما ما خواهیم بجنگیم چه شما بخواهید و یا نخواهید، دوست داشته باشید و یا نداشته باشید.

دبیرکل حزب الله اظهارداشت: در این جنگ اگر نیمی و یا سه چهارم از ما شهید شود، نیمی و یا یک چهارم دیگر با کرامت، شرافت و عزت زندگی خواهد کرد و این بهترین گزینه است و انشاء الله این تعداد هرگز شهید نخواهند شد.

  • ترکیه، سعودی‌ها و قطری‌ها علیه ما وارد نبرد شده‌اند

وی با تاکید به اینکه « شرایط کنونی که هجمه علیه مقاومت بزرگ است، نیاز به قربانی زیادی دارد»، گفت: اختلافات بین سعودی‌ها ، قطری‌ها و ترکیه پایان یافته در حالیکه در گذشته هر کدام از آنها برای خودشان حساب جداگانه‌ای باز کرده بود.

سید حسن نصرالله افزود: اکنون هر سه آنها وارد نبرد علیه ما شده‌اند اما اگر ما آستین همت را بالا بزنیم و به اندازه مسئولیت خود همت کنیم آنها را شکست خواهیم داد و استخوان‌هایشان را خرد خواهیم کرد و پیروزی همراه ما خواهد بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان هشدار داد: هر طرفی که برای دلسرد کردن و شکستن اراده مردم اقدام کند و یا از تسلیم شدن سخن بگوید، احمق، کوردل و خیانتکار است.

  • پیروان سفارت آمریکا خیانتکار هستند

وی با حمله به کسانی که آنها را « پیروان سفارت آمریکا» خواند و آنها را « خیانتکار، مزدور و احمق» توصیف کرد، خاطرنشان کرد: هیچ احدی نمی‌تواند ما را قانع کند که تغییر موضع دهیم و از امروز به بعد هرگز سکوت نمی‌کنیم و از حرکت و پیشروی باز نخواهیم ماند زیرا این نبردی سرنوشت ساز و حیاتی بلکه نبردی برای آبرو و دین است و ما هیچ دین مشترک با تکفیری‌ها نداریم.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: اکنون وقت بسیج مردم است و هر طرفی که می‌تواند باید در این نبرد ولو زبانی شرکت کند، هر طرفی که اعتباری نزد مردم دارد باید برای راه‌اندازی این بسیج عمومی مشارکت و همکاری کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهارداشت: علما، پدران شهدا باید سخن بگویند حتی برداران مجروح و اسیر هم باید با بیانات شیوای خود باید سخن بگویند و مردم را برای نبرد با تکفیری‌ها بسیج کنید.

  • در آینده بسیج عمومی اعلام می‌کنیم

وی با تاکید به اینکه « در مرحله آینده بسیج عموی اعلام می‌کنیم»، گفت: در گذشته گفتیم که باید در سوریه باشیم و همچنان واجب است در آنجا باشیم و امروز هم هرگز اجازه نمی‌دهیم تکفیری‌ها و حامیانشان طرح خود را به سوی لبنان امتداد دهند.

سید حسن نصرالله افزود: در حالیکه ما با طرح تکفیری می‌جنگیم ، متاسفانه برخی ما را به خیانت متهم و یا تردید آفرینی کرده و حتی علیه ما تحریک می‌کنند.

همپیمانان آل سعود در لبنان به ویژه سعدالحریری و نادر الحریری رئیس و دبیرکل حزب جریان المستقبل وسمیر جعجع تروریست لبنانی و رئیس حزب «نیروهای لبنانی» که تمام رویاهایشان با سقوط گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره در القلمون نقش برآب شده است از جمله کسانی هستند که پرچم مخالفت نبرد مقاومت اسلامی با این گروه‌ها را در دست گرفته و حتی به شروع جنگ داخلی در لبنان تهدید کرده‌اند.

  • در هر مکانی که لازم باشد می‌جنگیم

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: امروز می گویم درهر جایی و مکانی که لازم باشد با چشم‌هایی باز و بدون اینکه از طرفی اجازه بگیریم، می‌جنگیم و از هم اکنون هرگز سکوت نخواهیم کرد زیرا برگ‌های قوی زیادی در اختیار داریم که هنوز از آنها در نبرد با تکفیری‌ها استفاده نکرده‌ایم.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: اگر این حجم گسترده ازعملیات را که با یاری الهی در القلمون انجام دادیم و برنامه‌ریزی کردیم و مجهز شدیم و خداوند ما را بر فراز کوه‌ها و قله‌ها پیروز کرد، ادامه دهیم، تحقق وعده الهی برای پیروزی نهایی نیز حتمی و قطعی است.

براساس این گزارش، روزنامه لبنانی السفیر نوشت: فردا ( يكشنبه 3 خرداد) روز تاریخی بزرگ 25ماه مه سالروز آزادسازی لبنان از اشغال دشمن صهیونیستی است که تنها متعلق به خالقان آن یعنی نیروهای قهرمان مقاومت نیست بلکه متعلق به همه کسانی است که برای یاری فلسطین و رها کردن هرقطعه از خاک اشغالی عربی اهتمام دارند.

این روزنامه لبنانی افزود: مهمترین جشن سالانه لبنان یکشنبه برگزار می‌شود و سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله از طریق ویدئو کنفرانس در اجتماع بزرگ مردم لبنان در میدان عاشورای شهر نبطیه در جنوب این کشور سخنرانی خواهد کرد.

کد خبر 295914

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha