همشهری آنلاین: رییس پارلمان عراق در دیدار وزیر دفاع ایران در بغداد تصریح کرد: عراقی‌ها خود را مدیون کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران می‌دانند.

رییس پارلمان عراق: مدیون حمایت های ایران هستیم

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه های خود در عراق با سلیم عبدالله احمد الجبوری رئیس پارلمان عراق دیدار و پیرامون مسائل منطقه، دوجانبه به ویژه حوادث و مسائل اخیرعراق گفتگو و تبادل نظر کرد .

رئیس پارلمان عراق در این دیدار با تقدیر از سفر سردار دهقان و هیئت همراه که در یک شرایط استثنایی و حساس انجام شده است گفت : مبارزه با داعش نیازمند یک تلاش همگانی و بر این اساس باید با افزایش تشریک مساعی و تبادل تجربیات به صورت کاملا فعال با چالش تروریسم در عراق و منطقه مبارزه کنیم .

وی با قدردانی از کمک و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از عراق افزود: عراقی ها خود را مدیون این کمک ها و حمایت ها می دانند .

سلیم الجبوری با تشریح اقدامات پارلمان عراق در قبال حوادث اخیر این کشور تصریح کرد: نمایندگان مردم عراق صرف نظر از ملاحظات قومی و طایفه ای، حوادث اخیر در الانبار و الرمادی را به دقت تحت نظر دارند و امیدواریم با احساس مسئولیتی که نمایندگان مردم عراق در قبال وحدت جامعه عراق دارند، بتوانیم با انسجام و صفوف به هم فشرده، تهدید داعش را نه تنها در عراق بلکه در کل منطقه رفع کنیم .

در این دیدار نیز سردار دهقان طی سخنانی با اشاره به آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران جهت ارائه کمک به دولت و ملت عراق گفت : شرایط سخت سیاسی، امنیتی و اقتصادی عراق نیازمند عزم جدی همه جریانات، اقوام و گروه های سیاسی در عراق است .

وزیر دفاع کشورمان نقش مهم و تاثیر گذار نمایندگان مجلس در حل و فصل بحران های امنیتی این کشور را حائز اهمیت دانست و خاطر نشان ساخت: داعش نه یک تهدید در عراق بلکه برای کل منطقه است و مبارزه با داعش در عراق مستلزم قرار گرفتن همه جریانات، طوایف و اقوام عراق تحت لوای پرچم عراق یکپارچه و مستقل می باشد.

سردار دهقان گفت: کمک به وحدت و یکپارچگی، توسعه و رفاه ملت و همچنین حمایت از عراق در مواجهه با بحران های امنیتی جزء سیاست های تغییر ناپذیر و اصولی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

وزیر دفاع کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران در همین چارچوب از ابتدای تهدید داعش و تا زمانی که این تهدید در عراق وجود داشته باشد، بدون هیچ پیش شرط و چشم داشتی در کنار ملت و دولت عراق خواهد بود.

وی با بیان اینکه ایران و عراق مجموعه سیاسی مکمل در حوزه ژئوپولتیک و دو محور موازنه راهبردی در سطح منطقه هستند؛ تصریح کرد : همکاری های راهبردی دو کشور نقش مهمی در ایجاد صلح، ثبات، آرامش و امنیت در منطقه دارد.

سردار دهقان در پایان با اشاره به وقایع اخیر الرمادی و الانبار گفت : باید با اقتدار و در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه، با همکاری و وحدت عملی، جریان تروریستی-صهیونیستی - تکفیری داعش را در عراق ریشه کن کرد.

کد خبر 295694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =