همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم هر کسی به ناوهای ما اخطار بدهد و هیچ‌کس هم تاکنون به ناوهای ما اخطار نداده است گفت: نیازی به پهلوگیری ناوهای ایرانی در سواحل یمن نیست.

 حبیب‌الله سیاری

به گزارش تسنیم، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در حاشیه مراسم رژه ارتش در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه حضور ناوگروه سی و چهارم ارتش در خلیج عدن مطابق قوانین بین‌المللی و در راستای مقابله با دزدان دریایی و تروریسم دریایی است، گفت: تاکنون توانسته‌ایم در این راستا ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهیم و تعداد زیادی از کشتی‌ها را نجات دهیم.

وی افزود: برخی از کشورها نیز از ناوگروه‌های ایران برای مقابله با دزدان دریایی درخواست کمک کرد‌اند و در این راستا ما به انجام ماموریت می‌پردازیم. حضور ما در خلیج عدن، باب‌المندب و دریای سرخ مطابق قوانین بین‌المللی است و در راستای مبارزه با تروریسم دریایی است.

دریادار سیاری در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون اخطاری از کشور مصر به ناوهای ایران در خلیج عدن داده شده یا خیر؟ گفت: تاکنون هیچ اخطاری داده نشده و اساسا اجازه هم نمی‌دهیم کسی بخواهد به ما اخطاری بدهد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا ایران در آب‌های سواحل یمن پهلو خواهد گرفت؟ گفت: خیر، نیازی به این کار نیست.

کد خبر 292533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار