همشهری آنلاین: رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح ایران هرگونه تجاوز را با قدرت و قاطعیت پاسخ خواهد داد.

سیدحسن فیروزآبادی

به گزارش تسنیم، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز در حاشیه رژه 29 فروردین ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین روند مذاکرات هسته‌ای، گفت: دیپلمات‌ها همواره پیشگامان صلح هستند و امروز وزیر خارجه کشورمان و همکاران ایشان تلاش دارند تا نه تنها از جنگ جلوگیری کنند، بلکه منافع کشورمان را نیز تأمین کنند.

وی افزود: ما بارها گفته‌ایم که نیروهای مسلح با تمام توان پشتیبان دستگاه دیپلماسی کشورمان هستند و بیشتر نقش بازدارندگی را دارند، اما اگر این کلام و منطق دیپلماسی توسط دشمن درک نشود و بخواهند دیپلماسی را کنار بگذارند قاعده این است که نیروهای مسلح به میدان آمده و قدرت یک ملت به کار گرفته شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران هرگونه تجاوز را با قدرت و قاطعیت پاسخ خواهد داد، در پاسخ به سؤالی درباره تصمیم روسیه در تحویل اس300 به ایران، اظهار داشت: روس‌ها در موضوع اوکراین از آمریکا و غرب درس گرفته‌اند و فهمیدند که تحریم‌ها برای مقابله با ملت‌هاست.

سرلشکر فیروزآبادی آقای پوتین رئیس‌جمهور روسیه را انسانی منطقی و جهان‌شناس معرفی کرد و افزود: او به‌خوبی فهمید که آمریکایی‌ها و غرب به مذاکرات هسته‌ای نیاز دارند، بنابراین چرا نباید سامانه‌ای که قرارداد آن را بسته‌ به کشور دوست خود تحویل ندهد. علاوه بر آن نیز همه کارشناسان می‌دانند که اس300 یک سامانه تدافعی و نه تهاجمی است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره تحرکات داعش در مرزهای ایران، گفت: داعشی‌ها انسان‌هایی جاهل، خودبین و کج‌اندیش هستند. اینها همه دنیا از جمله ایران را کافر می‌دانند و می‌خواهند به‌خیال خودشان با کفر بجنگند، بنابراین به‌زودی موجی از تروریسم اروپا و آمریکا و تمام بشریت را مورد هدف بی‌رحمانه قرار خواهد داد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز اعضای داعش حقوق‌شان بیشتر از بسیاری از ارتش‌های جهان است، گفت: دنیا باید بداند که امروز یک جنگ فرهنگی،‌ سیاسی، اقتصادی، روانی، نظامی،‌ رسانه‌ای و سایبری باید علیه داعش انجام دهند.

سرلشکر فیروزآبادی خاطرنشان کرد: حال با توجه به اطلاعات نظامی غیرآشکاری که در اختیار داریم این را فهمیده‌ایم که ارتش و دولت آمریکا و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس هیچ کاری برای ضربه زدن به داعش انجام نمی‌دهند و حتی خبر داریم که هواپیماهای آمریکایی در فرودگاه‌های داعش تردد می‌کنند.

کد خبر 292534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار