همشهری آنلاین: معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ناوگروه سی وچهارم ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول ماموریت خود وارد دریای سرخ می شوند.

ناوگروه

به گزارش ایرنا، ناوگروه سی وچهارم ارتش جمهوری اسلامی ایران که از نوزدهم فروردین ماه برای یک ماموریت 90 روزه راهی خلیح عدن شده بود، اکنون در تنگه باب المندب است.

امیر دریادار سیدمحمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا، در رابطه با موقعیت این ناوگروه گفت: ناوهای ایرانی در محوری مشخص در محدوده خلیج عدن و تنگه باب المندب در حال حرکت هستند، آنها به صورت ثابت در یک منطقه توقف نمی کند و بر اساس سرعتی که دارند در مسیر مورد نظر پبش می روند.

وی با تاکید بر اینکه ناوگروه سی وچهارم ارتش وارد دریای سرخ می شود، افزود: کشتی ها و نفتکش های ایرانی در دریای سرخ تردد می کنند و در صورتیکه نیاز باشد، ناوگروه ما نیز به همراه آنها می رود.

دریادار موسوی گفت: ناوگروه سی وپنجم نیروی دریایی ارتش نیز همزمان با اتمام ماموریت ناوگروه سی وچهارم ماموریت خود را آغاز می کند.

وی همچنین در رابطه با ماموریت ناوهای ایرانی تصریح کرد: ماموریت اصلی ناوگروه های رزمی ایران، کمک به برقراری امنیت کشتی های تجاری و نفتکش های خودی است، اما اگر در مواردی کشتی های دیگر کشورها نیز مورد تعارض دزدان دریایی قرار بگیرند و در محدوده ناوگروه ما باشد، به آنها کمک خواهیم کرد.

دریادار موسوی، اجرای آموزش های مصوب در حین انجام ماموریت را نیز بخش دیگری از ماموریت ناوگروه سی وچهارم در خلیج عدن عنوان کرد.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش افزود: ناوگروه های ما فعالیت سایر یگان های نظامی که در حال تردد در محدوده هستند را نیز رصد می کنند تا اشراف کاملی بر وضعیت اطلاعتی منطقه داشته باشند و در این راستا گزارشاتی را نیز بصورت روزانه به ما ارسال می کنند.

دریادار موسوی در رابطه با برنامه پهلوگیری ناوهای ایرانی گفت: کشورهایی که ما با آنها ارتباط و تعامل داریم، همچون عمان، هندوستان، جیبوتی و سودان می توانند مقصد پهلوگیری ناوهای ایرانی باشند.

وی افزود: این پهلوگیری ها بمنظور بازدید از کشورها، تقویت ارتباط و انتقال پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: برنامه ناوگروه سی وچهارم نیز از پیش مشخص و به کشورهای مقصد نیز اعلام شده، اما امکان دارد بنا به شرایط خاصی همچون نیاز کشتی ها به پشتیبانی، برنامه ناوگروه از نظر زمانی تغییر کند.

کد خبر 293728

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha