همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد تا صدور قطعنامه شورای امنیت ذیل فصل ۷، جمهوری اسلامی هیچ تعهدی را اجرا نخواهد کرد.

به گزارش مهر،  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی تاکید کرده است جمهوری اسلامی به هیچ عنوان تا صدور قطعنامه شورای امنیت در راستای اجرای تعهدات خود پیشقدم نخواهد شد.

ظریف تاکید کرده است پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت ذیل فصل هفت، جمهوی اسلامی به تعهدات خود عمل می‌کند.

در جلسه غیر علنی همچنین مهدی کوچک زاده نسبت به برخی مباحث فنی بیانیه لوزان اعتراض کرده است.

در پایان جلسه مقرر شده است کمیسیون امنیت ملی ابهامات و سئوالات نمایندگان را جمع بندی کرده و به وزیر خارجه ارائه دهند تا این نکات به عنوان دغدغه‌های نظام در توافق نهایی مورد توجه قرار گیرد.

براساس این گزارش ظریف در جلسه غیر علنی اعلام کرده است که فکت شیت ایرانی از بیانیه لوزان نیز به زودی تهیه و ارائه خواهد شد و فکت شیت آمریکایی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

همچنین ظریف تاکید کرده است که تحریم‌ها در توافق نهایی به صورت یکجا لغو خواهد شد.

صالحی نیز در این جلسه اعلام کرده است که تحقیق و توسعه و دستیابی به فناوری هسته‌ای ادامه خواهد داشت و هیچ چیز متوقف نمی‌شود.

نمایندگان معتقدند بودند در مجموع اظهارات ظریف و صالحی در بیانیه لوزان امیدوارکننده و در راستای تامین منافع ملی کشور بوده است.

به گزارش مهر، با تصویب قطعنامه شورای امنیت ذیل فصل ۷، تمامی قطعنامه های قبلی شورای امنیت در خصوص تحریم‌ها لغو خواهد شد و توافق جامع هسته‌ای به عنوان تعهد بین المللی، لازم الاجرا می شود.

کد خبر 291481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار