همشهری آنلاین: دو فروند هواپیمای نظامی ترکیه حاوی کمکهای تسلیحاتی این کشور به دولت عراق روز سه شنبه در فرودگاه بغداد بر زمین نشست.

دو فروندهواپیمای نظامی ترکیه در بغداد بر زمین نشست

به گزارش ایرنا، این هواپیماها در حالی به بغداد اعزام شدند که قرار است عصمت یلماز نیز تا ساعاتی دیگر برای گفت و گو با مقامات بلندپایه عراقی در خصوص چگونگی کمکهای ترکیه به مبارزه دولت بغداد در مقابله با گروه تروریستی تکفیری داعش عازم آن کشور شود.

خبرگزاری آناتولی خبر ورود هواپیماهای نظامی ترکیه به فرودگاه بغداد را با کد فوری مخابره کرد ولی توضیح بیشتری نداد.

در این میان روزنامه ملیت ترکیه روز سه شنبه نوشت: آنکارا به اختصاص پایگاه هوایی اینجرلیک برای عملیاتی که نیروهای ائتلاف جهت خارج کردن داعش از موصل طراحی کرده اند، چراغ سبز نشان داد.

این روزنامه با عنوان درشت در صفحه نخست شماره روز سه شنبه خود نوشت: احتمال داده می شود در عملیاتی که طی هفته های آینده برای پاکسازی موصل از لوث داعش انجام خواهد شد، ترکیه نیز مشارکت کرده و جنگنده های این کشور نیز در عملیات حضور داشته باشند.

روزنامه ملیت با یادآوری کردن اظهارات روز گذشته 'عصمت یلماز' وزیر دفاع ترکیه که گفته است، اگر سایرین به تعهدات خود عمل کنند، ترکیه نیز مشارکت می کند، می نویسد: یلماز امروز عازم عراق است و این نشانه ای از احتمال مشارکت ترکیه در عملیات موصل می باشد.

به نوشته این روزنامه ترکیه ای، در این سفر چگونگی مشارکت ترکیه در عملیات موصل روشن می شود.

این روزنامه ادعا کرده که گرایش ترکیه به شرکت در عملیاتی علیه داعش به دنبال تخلیه مقبره سلیمان شاه در سوریه ناشی از تهدیدات داعش می باشد.

کد خبر 288864

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha