همشهری آنلاین: فرمانده نیروهای پلیس فدرال عراق از انجام مرحله سوم عملیات آزادسازی استان صلاح الدین خبرداد. در همین حال، رئیس پلیس استان دیالی اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ کیلومتر مربع در داخل استان صلاح الدین از دست داعش آزاد شده است. نیروهای عراقی نیز شهر "الدور" در جنوب شرق تکریت را از دو بخش شمالی و شرقی محاصره‌ کرده‌اند.

پایان مرحله سوم عملیات تکریت

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه سومریه نیوز، "رائد شاکر"، فرمانده نیروهای پلیس فدرال عراق از انجام مرحله سوم عملیات آزادسازی استان صلاح الدین خبر داده و اعلام کرد که نیروهای امنیتی به نزدیکی "الدور" و "البو عجیل" رسیده‌اند. وی تاکید کرد که عملیات نظامی برای پاکسازی کمربند امنیتی بغداد همزمان با عملیات پاکسازی تکریت وجود دارد.

شاکر در کنفرانسی خبری در استان صلاح الدین عنوان داشت: مرحله سوم عملیات صلاح الدین با موفقیت انجام شد و یگان‌های نظامی توانستند به کصیبه و نزدیکی‌های الدور و البوعجیل برسند.

وی افزود: تروریست‌های داعش پس از این که در مقابل حملات نیروهای امنیتی سست شدند، به استفاده از عاملان انتحاری متوسل شده‌اند و سطح موفقیت در برخی از محورها به 100 رسیده است.

در همین حال، پایگاه اینترنتی العهد گزارش داد که نیروهای عراقی شهر الدور در جنوب شرق تکریت را از دو بخش شمالی و شرقی محاصره‌ کرده‌اند. همزمان، "جمیل شمری"، رئیس پلیس استان دیالی اعلام کرد که بیش از 100 کیلومتر در داخل استان صلاح الدین از دست داعش آزاد شده است.

شمری در مصاحبه با سومریه نیوز اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی در دو محور دیالی- صلاح الدین بیش از 100 کیلومتر مربع از صلاح الدین را ظرف 72 ساعت گذشته آزاد کردند که این آزادسازی شامل بیش از 13 روستا می‌شود.

وی افزود: دستگاه‌های امنیتی و بسیج مردمی 25 تن از تروریست‌های داعش را به هلاکت رسانده که برخی از آنها تابعیت کشورهای عربی را داشتند.

پیشتر نیز "حارث سعدون الربیعی"، مدیر ناحیه ابو صیدا در استان دیالی اعلام کرده بود که 500 نیرو از 20 عشیره برای حمایت از نیروهای امنیتی و بسیج مردمی برای آزادسازی صلاح الدین اعزام شده‌اند.

در همین راستا، یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کرد که نیروهای امنیتی و بسیج مردمی روستای عزت الدوری را در جنوب شرق تکریت پاکسازی کرده‌اند. این منبع که خواست نامش فاش نشود، اظهار کرد که در این روستا تعداد زیادی مزرعه بزرگ و خانه‌هایی وجود دارد که عزت دوری، معاون صدام بر ساخت آنها نظارت داشته بود و این املاک متعلق به اوست و تقریبا خالی از سکنه گشته است.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز گزارش داد که تروریست‌های داعش میدان نفتی را در شرق تکریت به آتش کشیدند.

در همین حال، سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که 28 هزار تن از ساکنان شهر تکریت که نیروهای عراقی در صدد آزادسازی آن هستند، از این شهر خارج شده‌اند.

کد خبر 289093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار