همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش از انقلاب در فرهنگ کشورمان استقلال نداشتیم و کاملا در همه امور از مطالبی که دیگران به ما تزریق می کردند، تبعیت می کردیم اما امروزه به برکت انقلاب، استقلال فرهنگی کاملی داریم.

حبیب الله سیاری

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری در محفل انس با قرآن کریم ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که سه شنبه شب با حضور مسئولان، فرماند هان ارتش و عموم علا قه مندان برگزار شد، افزود: انقلاب در 22 بهمن سال 57 به پیروزی رسید. نتایج ارزشمند انقلاب اسلامی در سه بعد خلاصه می شود؛ همان سه بعدی که شعار ملت قهرمان ایران اسلامی در زمان پیروزی انقلاب بوده است و آن شعار همان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده است.

سیاری اظهار کرد: آنچه که امروزه ما را به این بالندگی رسانده است، توجه به این ابعاد است.

وی با اشاره به استقلال سیاسی تصریح کرد: در کشور در سال های قبل از انقلاب، استقلال سیاسی نداشتیم و طاغوتی که حاکم بر کشور ایران بوده است از کشورهای استعماری دستور می گرفت و هیچ تصمیم خاص سیاسی را به تنهایی اتخاذ نمی کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: کشورهای مختلف به ویژه آمریکا و انگلیس بودند که برای این کشور تصمیم های سیاسی را می گرفتند و هنگامی که مقایسه ای با امروز می کنیم، می بینیم که اینطور نیست و امروزه تمامی تصمیماتی که کشورمان در بالاترین سطح جهان به خود اختصاص داده است، توسط مسئولان کشور گرفته می شود و با افتخار اعلام می کنیم که امروزه کاملاً استقلال سیاسی داریم.

سیاری با اشاره به استقلال اقتصادی، بیان کرد: اگر ما منابع زیر زمینی چون نفت در کشور داریم در سال های قبل از انقلاب تمامی بهره برداری اش در اختیار دیگران بوده است و آنها هم بخاطر منافع خودشان از آن استفاده می کردند و چیزی برای کشورما نداشته است و حال آنکه امروزه می بنیم که چه مسیر پیشرفتی را سیر کرده ایم چنانکه هر روز شاهد رشد صعودی این پیشرفت هستیم.

وی با اشاره به اینکه اینها از افتخارات بزرگ کشور است و با اشاره به استقلال فرهنگی، عنوان کرد: در زمان قبل از انقلاب در فرهنگ کشورمان استقلال نداشتیم و کاملا در همه امور فرهنگی، در صدا و سیما، تبلیغات، رسانه و فرهنگ حاکم بر جامعه، از مطالبی که دیگران به ما تزریق می کردند، تبعیت می کردیم اما امروزه به برکت انقلاب، استقلال فرهنگی کاملی داریم.

سیاری اشاره کرد: در 12 فروردین ماه سال 58 رفراندوم انجام شد و از مردم نظر خواستند که چه حکومتی در کشور پس از انقلاب برپا شود که برخی می گفتند جمهوری عدل اسلامی، جمهوری دموکراتی اسلامی، جمهوری خلق اسلامی و هر کس نظری داشت اما حضرت امام(ره) فرمودند «جمهوری اسلامی» که بیش از 98 درصد مردم به جمهوری اسلامی رأی دادند.

وی با اشاره به شعار سوم این ملت در زمان انقلاب «جمهوری اسلامی»، بیان کرد: این به معنای این است قانون و مقرارات و دولتی که مقرراتش از دل اسلام بیرون بیاید و خیلی از کشورها فکر می کردند که چنین نظامی که نمونه ای در جهان ندارد، چگونه ملت ایران می خواهند آن را پیاده کنند اما ثابت شد که شایسته سالارترین نظام ها و مردم سالارترین نظام ها که ارزش های حاکم بر آن از دل قرآن و اسلام بر می آید نظام جمهوری اسلامی ایران است.

سیاری عنوان کرد: دنیا می داند و به این نتیحه رسیده است که بهترین نظام حاکم که مردم استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و هویت داشته باشند و زیر بار ظلم و زیر دیگران نمی روند و حرف خودشان بر کشورشان حاکم است و ارزش های مورد نظر خودشان را راعایت می کند، جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه امروزه می گوییم سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم و از استقلال تا آزادی و جمهوری اسلامی را مردم انقلابی، با همت بلند این ملت حفظ کردن و به اینجا رساندن، تصریح کرد: در جامعه فعلی نگاه کنیم که برای حفظ، بقا و ارتقای سطح جایگاه جمهوری اسلامی ایران و حفظ شعارهایی که اول انقلاب داده ایم (استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی)، امروزه در کشور ما برقرار است و با خون شهدا آبیاری شده است مردم چه ایستادگی و مقاومتی می کنند و ببینیم که دشمن ما در جهان چگونه نسبت به جمهوری اسلامی اقدام می کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان کرد: به هر حال انقلاب دارای دشمنانی است که دارای امکانات فراوان در بُعد جنگ نرم و تبلیغاتی هستند و دشمن امروز به دنبال این است که با جنگ نرم و با تسلطی که بر دنیای رسانه دارد، ارزش هایی که برای انقلاب قائل هستیم را کمرنگ کند، چون منافعش در این نیست چنانکه آنان منافعشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی از بین رفته است و دشمنان به دنبال منافع خودشان هستند تا با جنگ نرم و امکاناتی که در اختیار دارند، ارزش های مهم انقلابی کشورمان را کمرنگ کند.

وی با اشاره به اینکه هیچ کجای دنیا نمونه ندارد که مردمی با این درصد بالا پای صندوق های رأی بیایند و خودشان با آزادی و استقلال تمام سرنوشت سیاسی کشورشان را رقم بزنند، تأکید کرد: اینها یعنی مردم ما ایستاده اند و با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری به پایان انقلاب و شهدا ایستاده اند و تمام مشکلات را تحمل می کنند؛ چنانکه امروزه شاهد پیشرفت روز افزون این ملت هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به پیشرفت هایی که در علم نانو یا سایرفناوری ها داشته ایم و مردم در نسل های بعدی انقلاب نیز آگاهانه و شجاعانه ایستاده اند، تأکید کرد: باید در جنگ نرم علیه دشمن موفق باشیم و این راه پربرکت را ادامه دهیم و ارزش های انقلاب را حفظ کنیم و روز به روز جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی را بالا ببریم.

وی با تأکید بر اینکه راه مقابله با هجمه های دشمنان تداوم جلسات انس با قرآن و تمسک بیش از پیش به قرآن و اهل بیت(ع) است؛ چنانکه قرآن و اهل بیت(ع) دو امانتی است که پیامبر اسلام برای ما به امانت گذاشته است. دو راه حل برای مقابله با همه تهدیدات دشمنان علیه کشورمان این است که از قرآن بهره ببریم و راه و روش قرآن را در پیش بگیرم و سبک زندگیمان را از قرآن اتخاذ کنیم.

سیاری با تأکید بر اینکه باید قوانین و مقرارت را از قرآن یاد بگیرم و ارزش های قرآن را حفظ کنیم، تصریح کرد: قرآن به عنوان مشعل بزرگ و پایدار می تواند در دنیا و آخرت ما را به نتیجه مطلوب برساند بنابراین هرچقدر با قرآن انس داشته باشیم و از آن بهره ببریم و استفاده کنیم می توانیم با تهدیدات دشمنان مقابله کنیم که نزدیکی به قرآن گامی در جهت تحقق منویات مقام معظم کل قوا برای مقابله با هجمه های دشمن است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد: پیروی کامل و محض از اهل بیت(ع) و در خط ولایت حرکت کردند به ویژه داشتن بصیرت کامل با تمسک به قرآن و پیروی از اهل بیت(ع) و با حرکت در خط ولایت، قادر خواهیم بود که در مقابله با تهدیدات دشمنان علیه کشور ایستادگی کنیم و روزبه روز شاهد بالندگی و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

کد خبر 286350

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha