همشهری آنلاین: یک نفتکش ایران پس از رزمایش مشترک محمد رسول‌الله(ص) در ۱۲۰ مایلی جنوب شرق "موکلا" توسط ناوگروه ارتش نجات یافت.

ناوگروه

به گزارش تسنیم، ناوگروه سی‌و‌دوم نداجا متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران، جماران و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر که پس از اتمام رزمایش مشترک محمد رسول‌الله(ص) به منظور تأمین آبراه‌های بین‌المللی در محدوده شمال اقیانوس هند و خلیج عدن به ادامه مأموریت خود پرداخت، توانست یک فروند نفتکش ایرانی را از چنگ دزدان دریایی نجات دهد.

یک گروه از قایق‌های تندرو دزدان دریایی در 120 مایلی جنوب شرق موکلا (یمن) قصد نزدیک شدن و تعرض به کشتی نفتکش ایرانی را داشته که با هوشیاری تیم اسکورت نیروی دریایی ارتش، منجر به درگیری می‌شود و پس از آن با حضور به موقع ناوگروه سی‌و‌دوم ارتش و انجام تیراندازی و آتش پرحجم ناوشکن جماران، قایق‌های دزدان دریایی متواری می‌شوند و نفتکش ایرانی بدون آسیب نجات یافت.

ناوگروه سی‌ودوم نیروی دریایی ارتش در طول مأموریت خود توانسته است در چهار مرحله نفتکش‌های ایرانی را از حمله دزدان دریایی نجات دهد.

ناوگروه سی‌و‌دوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر است که مأموریت خود را از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در (بندرعباس) همزمان با عاشورای حسینی آغاز کرده بود و در مسیر مأموریت به منظور تأمین امنیت خطوط مواصلاتی کشورمان پس از عبور از تنگه هرمز، رأس‌الکوه، دریای عمان، رأس‌الحد، دریای عربی، جزیره مصیره، رأس‌المدرکه، مجمع‌الجزایر کوریا و موریا، رأس‌المربط، المکلا، رأس‌الفرتاک، رأس‌الکلب، خلیج عدن، کشور جیبوتی، جاروب، بندر لاسک، شارخط، الشیر، رأس‌الزولوما، الخَور، رأس‌الاراه از کشور جیبوتی و بندر صلاله عمان بازدید داشته است و همچنین در رزمایش مشترک محمد رسول‌الله(ص) ارتش نیز شرکت داشت.

کد خبر 283223

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha