همشهری آنلاین: رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از جنگل‌کاری هزار هکتار از دامنه جنوبی البرز خبر داد.

کاشت چمن در تهران؛ ممنوع

به گزارش ايسنا، علی محمد مختاری گفت: کاشت پنج میلیون اصله در تهران در کنار حدود 1000 هکتار جنگلکاری در دامنه جنوبی البرز را در دستور کار قرار دادیم که این کار از روز گذشته آغاز شده است و تا 21 اسفند ماه به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: بخش‌هایی از 374 محله، حاشیه بزرگراه‌ها، رمپ و لوپ‌ها و منازل شهروندان برای غرس درختان شناسایی شده است.

رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با بیان این ‌که بیش از یک میلیون اصله درخت در منازل شهروندان کاشته می‌شود اظهار کرد: مردم از طریق137 و 1888 نوع گیاه مورد نیاز را اعلام کردند و تا 21 اسفندماه برای کاشت این گیاهان در منازل، معابر و دامنه جنوبی البرز اقدام خواهیم کرد.

مختاری با بیان این‌ که در برنامه توسعه فضای سبز از گونه‌های ماندگار و متناسب با اقلیم تهران استفاده شده است، افزود: چنار با بن 15 تا 20 سال در خیابان ولیعصر(عج) کاشته می‌شود و در باقی مناطق گونه‌های ون، زیتون تر، بلوط دائم سبز، زبان گنجشک، توت نرک، توت کاتوزا و گونه‌های دیگر كه مناسب با شرایط اقلیمی تهران و مقاوم به کم‌آبی باشد در تهران خواهیم کاشت.

وی با اشاره به موضوع آلودگی و وارونگی هوا و بروز ریزگردها تصریح کرد: در انتخاب گونه‌های گیاهی سعی کردیم گونه‌هایی با سبزینه بیش‌تر مانند چنار را انتخاب کنیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با تاکید بر این که به دنبال حذف گیاهان سوزنی‌برگ هستیم، گفت: در این راستا کاشت چمن را ممنوع کردیم و به دنبال این هستیم تا از گونه‌های پوششی با نیاز کم‌تر به آب استفاده کنیم.

کد خبر 286313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار