همشهری آنلاین: دونوازی بربت و پیانوی مجید ناظم پور و سامان احتشامی برای ایجاد پیوند میان سازی ایرانی با سازی جهانی در سی‌امین جشنواره بین‌لمللی فجر به روی صحنه برود.

به گزارش ستاد خبري سي‌امين جشنواره بين‌الملي موسيقي فجر، دونوازی پیانو و بربت یکی از برنامه‌های بخش جنبی سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر است که با نوازندگی سامان احتشامی نوازنده پیانو و بربت‌نوازی مجید ناظم‌پور روی صحنه می‌رود.

سامان احتشامی نوازنده پیانو درباره این اجرا گفت: قبل از هر چیز دوست دارم بگویم باعث افتخار من است که در تنها جشنواره تقریبا حرفه‌ای موسیقی کشورمان یعنی جشنواره موسیقی فجر باسابقه ترین نوازنده هستم و از 30 دوره جشنواره در 23 دوره آن حضور داشته‌ام.

وي افزود: البته من سال گذشته هم این موضوع را بیان کردم اما اینکه باسابقه‌ترین نوازنده حاضر در جشنواره هستم برایم اتفاق خوشایندی است و دوست داشتم باز هم آن را بیان کنم.

آهنگساز آلبوم «مرا بپذیر» در ادامه با اشاره به علاقه‌اش برای همنشینی سازهای ایرانی با پیانو اظهار کرد: از سال‌ها پیش که نخستین آلبومم را منتشر کردم تا امروز همیشه علاقه مند بوده ام که یک ساز ایرانی را کنار پیانو قرار دهم تا آنها در کنار هم بنوازند.

وي ادامه داد: تا کنون تجربه همنشینی سازهایی چون کمانچه، تنبک، نی، سنتور، ملوديكا و ... را در کنار پیانو داشته‌ام. حالا هم تصمیم گرفته‌ام این تجربه را کنار ساز ایرانی بربت داشته باشم. برای این اتفاق مجید ناظم پور بهترین بربت نوازی را که می شناختم انتخاب کرده‌ام تا در ایام جشنواره اجرای مشترکی را روی صحنه ببریم.

احتشامی درباره قطعاتی که در این اجرا روی صحنه مي‌برد، بیان کرد: ما تمرین‌هاي متعددی داشته‌ایم و سعی کرده‌ایم قطعاتی را انتخاب کنیم که هم مردم آنها را بیشتر بپسندند و هم امکان نشان دادن تکنیک دو ساز در کنار هم فراهم باشد.

وي اظهار کرد: پس از اجرا در جشنواره قصد داریم کنسرت‌های متعددی را هم برگزار کنیم تا توانایی‌های ساز ایرانی بربت در کنار ساز جهانی پیانو به نمایش گذاشته شود.

مجید ناظم پور موسس «خانه عود» و مدرس و نوازنده بربت (عود) است که 27 سال است در عرصه موسیقی فعالیت دارد و آلبوم‌های متعددی را منتشر کرده است. 

دونوازی بربت و پیانوی مجید ناظم پور و سامان احتشامی دوشنبه 27 بهمن ساعت 21:30 در سالن رودکی برگزار مي‌شود.

کد خبر 286050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =