همشهری آنلاین: حسام الدین سراج به همراه گروه موسیقی «بیدل» گلچینی از آثار خود را در شیراز و در قالب جشنواره موسیقی فجر اجرا می‌کند.

حسام الدین سراج

به گزارش  ستاد خبری سی‌امین جشنواره موسیقی فجر، حسام الدین سراج خواننده و نواپرداز موسیقی ایرانی یکی از چهره‌هایي است که در سی‌امین جنشواره مویسقی فجر در شهر شیراز به اجرای برنامه می‌پردازد.

سراج درباره حضورش در این جشنواره گفت: اجرای ما در 25 بهمن 1393 به همراه گروه «بیدل» در تالار حافظ شیراز برگزار می‌شود. در این اجرا مجموعه‌های از تصانیف و ساز و آواز را اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: قطعه‌های این اجرا شامل گلچینی از آثاری است که از 20 سال پیش تا کنون اجرا کرده‌ام كه همگي آنها توسط رامین کاکاوند آهنگسازي شده است.

این خواننده موسیقی ایرانی درباره قطعه‌هایی که در این اجر می‌خواند، گفت: در کنسرت شیراز قطعه‌هایی مانند «مستان سلامت می کنند»، «داغ جنون»، «ماه» و چند تصنیف دیگر را اجرا می کنیم. همچنین آوازهایی در دستگاه ماهور و نواز اجرا می‌شود. شعر آوازها از میان سروده‌های مولانا، حافظ و هوشنگ ابتهاج انتخاب شده است.

اعضای گروه موسقی «بیدل» در کنسرت شیراز عبارتند از: کورش بابایی، شهرام میرجلالی، مسعود حبیبی، رامین کاکاوندی، بهرام خانی، داوود ورزیده و محمود فرهمند و حسام الدین سراج.

گروه موسیقی «بیدل» با خوانندگی حسام الدین سراج و آهنگسازی رامین کاکاوند در شب دوم، سی‌امین جشنواره موسیقی فجر و در تاریخ شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۰ در تالار حافظ به صحنه می‌رود.

استان فارس در کنار لرستان، البرز، گلستان، همدان، خوزستان و کهکیویه و بویر احمد یکی از میزبانان سی‌امین جشنواره موسیقی فجر است.

کد خبر 287176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =