مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: منابع آگاه در سوریه هویت واقعی فرمانده گروه تروریستی داعش در حملات علیه عین العرب (کوبانی) در شمال سوریه را افشا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، طی روزهای اخیر برای بسیاری از رسانه‌ها به تحولات شهر "عین العرب" در استان حلب سوریه پرداخته‌اند. این منطقه پیش از حمله تروریست‌های داعش تحت حفاظت نیروهای محلی کرد قرار داشت که امنیت را برای ساکنان این شهر تامین کرده بودند.

اما از قریب به یک ماه پیش با محاصره این شهر توسط داعش، عین العرب بر سر زبان‌ها افتاد. حال باید این سوال را پرسید که چرا و چگونه این شهر به عنوان یکی از اهداف تروریست‌های داعش انتخاب شد.

عین العرب با جمعیت 52 هزارنفری در شمالی‌ترین نقطه استان حلب سوریه قرار دارد. این شهر پس از آغاز بحران سوریه از سال 2011 به علت درگیری‌های ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی توسط نیروهای مسلح حزب اتحادیه دموکراتیک حفاظت می‌شود و اکثر مردم کرد این منطقه نیز از حامیان همین حزب به شمار می‌روند.

منابع موثق سوری با اشاره به تحولات اخیر عین العرب، اعلام کردند: فرماندهی داعش در حملات به عین العرب بر عهده فردی به نام "ابوخطاب الکردی" از ساکنان شهر حلبچه در استان سلیمانیه در منطقه کردستان عراق است.

بنابر اعلام این منابع ابوخطاب به همراه برخی همراهانش از عراق وارد سوریه شدند و سپس گروه خود را با حضور برخی کردهای ساکن استان‌های الحسکه و حلب تقویت کردند. با وجود اینکه شمار اعضای این گردان تروریستی زیاد نبود اما به علت موفقیت در حملات علیه روستاهای حومه عین العرب به بازوی قدرتمندی برای داعش تبدیل شدند.

به گزارش دام پرس، ابوخطاب کینه‎ای قدیمی از حزب اتحادیه دموکراتیک که بر شهر عین العرب سیطره دارند، به دل دارد. این کینه به علت کشته شدن برادر ابوخطاب در نبردهای چند ماه پیش حومه الحسکه در نبردهای با نیروهای مسلح این حزب ایجاد شده است. البته ابوخطاب که از خود از کردهای منطقه حلبچه عراق است با حزب اتحادیه دموکراتیک دارای اختلافات ایدئولوژیک فراوانی است.

کد خبر 274646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار