همشهری آنلاین: حمله هوایی جنگنده‌های امریکایی به بازاری در مرکز شهر هیت عراق، ۲۲ غیرنظامی از جمله چند زن و کودک را به خاک و خون کشید.

کشتار زنان و کودکان عراقی به بهانه ائتلاف ضد داعش

ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش با محوریت امریکا هدف از مداخلات نظامی اخیر را مقابله با تروریست های داعش در عراق و سوریه مطرح می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، بیست و دو غیرنظامی از جمله چند زن و کودک در حمله هوایی جنگنده های آمریکایی به بازاری در مرکز شهر هیت عراق کشته شدند. چهل و سه نفر هم در این حمله زخمی شدند.

وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون" ادعا می کند: چهار مقر گروه تروریستی داعش را در استان های الانبار و نینوای عراق منهدم کرده است.

دو گروه مدافع حقوق بشر نیز اعلام کردند: در حملات هوایی ماه گذشته امریکا به مواضع داعش در سوریه شماری غیر نظامی کشته شدند.

در حملات هوایی آمریکا به روستای کفر دریان در شمال ادلب در تاریخ بیست و سوم سپتامبر هفت غیر نظامی کشته شدند.

مداخلات غربی ها، زمینه ساز ظهور داعش

جرمی کوربن نماینده پارلمان انگلیس، مداخله کشورهای غربی را زمینه ساز ظهور داعش در منطقه می داند.

کوربن در مصاحبه با شبکه العالم گفت: من با حضور انگلیس (در ائتلاف) علیه داعش مخالفم زیرا طی 23 سال جنگ با تروریسم هزاران تن کشته شدند؛ حال آنکه سود آن تنها به جیب سوداگران اسلحه و نفت رفت .

هزینه های جنگ منطقه ای از جیب منطقه

جنگ ائتلاف آمریکا و منتحدانش ضد داعش هزینه های زیادی در بر دارد که قرار است کشورهای عرب حاضر در ائتلاف بیش از نیمی از هزینه ها را متقبل شوند.

شبکه المنار گزارش داد: بر اساس آمار ها و تخمین های اولیه، هزینه جنگی که آمریکا و متحدانش علیه داعش و النصره در سوریه و عراق به راه انداخته اند ماهانه بیش از یک میلیارد خواهد بود.

پنتاگون پیش از آغاز حملات هوایی هزینه های این عملیات را برای آمریکا در حدود هفت میلیون و پانصد هزار دلار تخمین زده بود اما گزارش ها حکایت از آن دارد که هزینه آمریکا بسیار بیشتر از این میزان خواهد بود.

کد خبر 274077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار