مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک زن انگلیسی مسؤولیت آموزش زنان انتحاری در داعش را برعهده دارد. او که به "بیوه سفید" معروف شده، مهمترین زن تحت تعقیب جهان لقب گرفته است.

بیوه سفید

به گزارش عصر ايران به نقل از روزنامه دیلی میل چاپ لندن؛ به تازگی مشخص شده بیوه سفید انگلیسی که در راس زنان تحت تعقیب جهان قرار دارد هم اکنون مشغول آموزش عملیات انتحاری به زنان در داعش است.

این روزنامه اضافه کرد: این زن 30 ساله "سامانثا لوثویت" نام دارد. او قبلا به زنان سومالی هم عملیات‌های مسلحانه آموزش می داد.

همسر این زن یعنی جرمین لیندسی (معروف به باسم عبدالله شهيد جمال) پیش از این به همراه سه افراط گرای اسلامی دیگر در انفجارهای 7 ژوئن 2005 قطارهای لندن مشارکت داشت. این انفجارها منجر به کشته شدن 26 نفر از جمله لیندسی شد.

خانم لوثویت پس از مرگ همسرش (لیندسی) با شهروند انگلیسی به نام حبیب صالح غنی ازدواج کرد. غنی نیز از جمله افراد مرتبط با گروه‌های تروریستی است.

این زن همچنین یکی از متهمان دخالت در حمله تروریستی به مرکز خرید در پایتخت کنیا در سپتامبر 2013 است. این حمله توسط گروه "الشباب" نزدیک به القاعده در سومالی انجام و منجر به 67 کشته شد.

از سه سال پیش تاکنون بریتانیا، آمریکا و کنیا در جستجوی این زن انگلیسی هستند.

این زن علاوه بر این به نیروهای داعش درباره چگونگی استفاده و بهره برداری از رسانه‌ها را آموزش می دهد.

این گمانه زنی هم وجود دارد که تولید فیلم‌های وحشتناک از فعالیت‌های داعش به ویژه فیلم سربریدن افراد نیز از جمله فعالیت‌های این زن باشد.

روزنامه انگلیسی دیلی میرور قبل از این گزارشی نوشته بود که این زن به هنگام استقرار در سومالی، توسط گروه انتحاری متشکل از 15 نفر از القاعده، تحت حفاظت و تامین امنیت قرار داشت.

این زن به هنگام استقرار در سومالی، در غار زندگی می‌کرد و از شتر برای جابجایی استفاده می‌کرد تا مانع از فاش شدن محل استقرار و حرکت خود شود.

او در ژانویه 2014 هم در حمله جنگنده‌های کنیا به پایگاه آموزشی گروه تندروی الشباب در سومالی، جان سالم به در برد. در این حمله هوایی 57 نفر از جنگجویان از جمله 6 نفر از مقامات ارشد الشباب کشته شدند.

هم اکنون کشورهای غربی نگران هستند بیوه انگلیسی برای انتقام قتل یکی از رهبران القاعده به نام ابوبکر شریف در ماه گذشته میلادی توسط گروه نظامی کنیا، عملیات‌های جدید تروریستی را برنامه ریزی کند. این گروه کنیایی در اسرائیل آموزش دیده بود.

کد خبر 273541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار