مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: شماری از نمایندگان پارلمان عراق با اعلام خبر کشته شدن ۳۰۰ نظامی ارتش به دست عناصر گروه تروریستی داعش در منطقه صقلاویه اعلام کردند داعش برای کشتار این نظامیان از گاز سمی کلر استفاده کرده است.

داعش ۳۰۰ نظامی عراقی را با گاز های سمی کشت

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز از بغداد، علی البدیری در کنفرانسی خبری در مقر پارلمان گفت:« تروریست های داعش پس از محاصره بیش از 400 نظامی در صقلاویه، از گاز کلر استفاده کردند که این امر به خفگی بسیاری از نظامیان منجر شد ضمن اینکه عناصر داعش چندین خودروی انفجاری را در داخل مقر این نیروها منفجر کردند.»

وی افزود:« جنایت صقلاویه در واقع اسپایکر دوم است زیرا به کشتار 300 نظامی ارتش منجر شده است.»

روز يكشنبه نمایندگان پارلمان و برخی از فعالان مدنی فاش ساختند منطقه صقلاویه تقریبا سقوط کرده و به دست داعش افتاده است زیرا بسیاری از نظامیانی که محاصره شده اند کشته شدند، آن دسته از نظامیانی که نجات یافته اند با تلفن همراهشان با دوستانشان تماس گرفتند اما به جای دوستانشان، عناصر داعش به تلفن ها پاسخ دادند.

در این حال شبکه المیادین گزارش داد: شکست های ستیزه جویان داعش در برابر نیروهای ارتش عراق در مناطق مختلف این کشور ادامه دارد.

نیروهای مسلح عراق پس از یک هفته عملیات در منطقه الضلوعیه در استان صلاح الدین توانستند محاصره این منطقه را بشکنند. داعش قصد داشت با تصرف الضلوعیه خط پشتیبانی بغداد به صلاح الدین را قطع کند.

نیروهای مسلح عراق در استان الانبار هم موفق شدند دویست و پنجاه نیروی ارتش را از محاصره داعش در الصقلاویه خارج کنند

کد خبر 272758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی