همشهری آنلاین: مدیر دیده‌بان حقوق حیوانات گفت: محیط زیست قم ممنوعیت فعالیت سیرک در این استان را اعلام کرد. پس از خراسان رضوی این دومین استانی است که اجازه فعالیت سیرک‌ها و آزار و اذیت حیات وحش را نمی‌دهد.

به گزارش مهر، شهرام امیری شریفی گفت: نماینده اداره کل محیط زیست استان قم با قرائت پیام مدیر کل محیط زیست استان قم در رابطه با ممنوعیت فعالیت سیرک‌ها در این استان و رونمایی از دومین استان عاری از حیوان‌آزاری در سیرک‌ها، از انتشار دو کتاب زیست‌محیطی با همکاری مراجع دینی خبر داد.

وی افزود: محیط زیست قم با یادآوری استان قم به عنوان یک استان مذهبی و با استناد به اجماع مراجع تقلید بر حرمت حیوان‌آزاری در سیرک‌ها، ممنوعیت فعالیت سیرک‌های حیوانات در استان قم را رسما اعلام کرد.

همچنین دکتر علی رکنی مدیر کل محیط زیست قم اظهار داشت: استان قم از استان‌های پیشرو در برخورد با حیوان‌آزاری است.

وی با بیان این که مسئولان این استان در زمینه حفظ محیط زیست ارتباط نزدیکی با علما و مراجع دارند، افزود: حیوان‌آزاری و هرگونه ایراد صدمه به محیط زیست بر خلاف دستورات صریح دینی محسوب می‌شود.

رکنی همچنین مجموعه تحت امرش را موظف و مایل به برخورد با تمامی مظاهر تخریب محیط زیست دانست.

مدیر دیده‌بان حقوق حیوانات تصریح کرد: استان قم یکی از موفق‌ترین استان‌ها در ترویج نگرش اخلاقی به محیط زیست به عنوان یک مسئله چند بعدی بوده است.

به گفته وی، به همین منظور لوح تقدیر "استان سبز" به اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم به جهت عدم صدور مجوز راه‌اندازی سیرک در این استان تقدیم شد.

شریفی ضمن قدردانی از تلاش محیط‌بانان کشورمان در جهت حفاظت از محیط زیست، خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه آموزه‌های دینی در تعمیق فرهنگ زیست محیطی در جامعه و حفاظت مسئولانه و متعهدانه از محیط زیست، دو کتاب ارزشمند رساله احکام محیط زیست و حفاظت از محیط زیست در آیات و روایات به همت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم برای نخستین بار در کشور تدوین شده است.

کد خبر 271827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار