همشهری آنلاین: وزیر راه و شهرسازی گفت: در جهت افزایش رفاه اهالی اطراف فروگاه مهرآباد، دستور دادم طی دو ماه آینده پروازهای ۲۴ تا ۵ صبح این فرودگاه متوقف شود.

عباس آخوندی بعد از افتتاح اپرون (پارکینگ هواپیما) شرقی فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این اپرون امکان پارک 16 هواپیما ایجاد شده است که بدون سیستم های ماشین پوش بک با راهنمایی برج مراقبت می توانند پارک شوند، افزود: عملیات اجرایی بهسازی اپرون غربی نیز در حال اجرا است که امیدواریم طی سه ماه آینده افتتاح شود تا عملیات بهسازی اپرون های فرودگاه به اتمام برسد.

وی با تاکید بر اینکه اپرون شرقی فرودگاه مهرآباد با تکنولوژی های جدید بازسازی شده و برای مدت طولانی قابل استفاده است، گفت: بعد از اتمام بهسازی اپرون های فرودگاه، باند فرودگاه نیز بازسازی می شود و امیدواریم به تدریج مجموعه فرودگاه مهرآباد را ساماندهی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی درباره انتقال پروازهای فرودگاه مهرآباد که در محاصره شهرک های مسکونی قرار دارد افزود: موضوع انتقال فرودگاه مهرآباد از حدود 40 سال پیش مطرح شده است.

وی با بیان اینکه موضوع انتقال فرودگاه و موضوع ساماندهی آن نیز بحث دیگری است، ادامه داد: فرآیند انتقال فرودگاه مهرآباد یک موضوع زمانبر است لذا ما ساماندهی این فرودگاه را در دستور کار قرار دادیم و در جهت افزایش رفاه اهالی اطراف فروگاه مهرآباد، دستور دادم طی دو ماه آینده پروازهای 24 تا 5 صبح این فرودگاه متوقف شود.

آخوندی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه در حال حاضر حدود 145 فروند هواپیما در ناوگان هوایی فعال است، گفت: در سال های آینده به 500 فروند هواپیما نیاز داریم که این ناوگان باید توسط بخش خصوصی تامین شود در همین زمینه به صندوق توسعه ملی اجازه داده شده تا به متقاضیان سرمایه گذاری در این بخش برای خرید هواپیما تسهیلات پرداخت کند.

کد خبر 270821

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha