همشهری‌آنلاین: معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور اعلام کرد: پروازهای شبانه (۱۲شب تا ۵ صبح) فرودگاه بین‌المللی مهرآباد همزمان با شروع برنامه پروازی زمستانی شرکت‌های هواپیمایی حذف می‌شوند.

نسیم آنلاین نوشت: ابراهیم شوشتری گفت: در راستای احترام به حقوق شهروندی و فراهم کردن آسایش برای همسایگان فرودگاه مهرآباد و پیرو دستور وزیر راه‌و شهرسازی پروازهای این فرودگاه از ساعت 24 شب تا 5 صبح به ساعات دیگر روز منتقل می‌شوند.

به گفته او، در حال حاضر تعداد اندکی از پروازها در این ساعت انجام می‌شود که با آغاز برنامه پروازی زمستانی از اوایل آبان ماه، این پروازها حذف می‌شوند.

او در خصوص انتقال پروازهای داخلی بیش از یک و نیم ساعت به فرودگاه امام گفت:‌ این مساله در دستور کار بوده اما اجرای آن منوط به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در فرودگاه امام‌خمینی(ره) و هماهنگی همه بخش‌های درون و برون سازمانی است. این طرح برای پروازهایی در مسافت دور از تهران در نظر گرفته شده است و البته باید مورد مطالعه بیشتری قرار گیرد.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: ‌بر اساس سیاست‌های جدید، ظرفیت فرودگاه مهرآباد باید به 10 میلیون مسافر کاهش پیدا کند این درحالی است که در حال حاضر بیش از 13 میلیون مسافر از فرودگاه مهرآباد جابجا می‌شود.

شوشتری با اشاره به افزایش روز افزون پروازهای عبوری از فراز کشور گفت: با ایجاد راه هوایی جدید به طول بیش از 2 هزار کیلومتر که از مرز ایران- ترکیه شروع و در حوالی جزیره سیری به پایان می‌رسد، فضای خوبی برای پروازهای عبوری فراهم شده به‌طوری که 8 شهریور ماه آمار پروازهای عبوری به عدد 923 پرواز در روز رسید.

کد خبر 270946

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha