همشهری آنلاین: رییس سازمان مدارس غیردولتی از امکان تاسیس مدارس غیردولتی توسط وزارتخانه‌ها، سازمانها و ارگانها خبر داد و گفت: آموزش و پرورش با بررسی شرایط و تطبیق این مدارس با قوانین و مقررات مجوز صادر می‌کند.

به گزارش مهر، مرضیه گرد از امکان تاسیس مدارس غیردولتی درون سازمانی توسط سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف در کشور خبر داد و گفت: ارگان‌ها و سازمان‌هایی که از عهده اداره مدرسه غیرانتفاعی برای فرزندان کارکنان مجموعه خودشان برآیند به طوری‌که خروجی مدرسه با کیفیت و قابل دفاعی باشد، می‌توانند با ارائه درخواست به سازمان مدارس غیردولتی این مدارس را تاسیس کنند.

به گفته رییس سازمان مدارس غیر دولتی، مشارکت مردمی و امور خانواده، در حال حاضر دستورالعملی با عنوان مدارس جوار وجود دارد که براساس آن تمامی وزارتخانه ها، نهادها، حوزه‌های علمیه، مساجد، کارخانه‌ها می‌توانند تقاضای مدرسه غیرانتفاعی متناسب با اهداف سازمانی خودشان و البته هماهنگ با قوانین و مقررات آموزش و پرورش ارائه بدهند.

وی با اشاره به اینکه دستورالعمل تاسیس این مدارس را به سازمانها اعلام کرده ایم، گفت: تاکنون درخواست‌هایی از سوی اورژانس، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و بیمه برای ما ارسال شده که در حال بررسی است. این مدارس باید بر اساس شرایط و ضوابط آموزش و پرورش فعالیت کنند و در ادامه بررسیهای لازم و بازرسیها در مورد آنها انجام می شود.

 

کد خبر 270182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار