همشهری‌آنلاین: مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید محمد‌ تقی حکیم اواخر هفته جاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید محمدتقی حکیم روز چهارشنبه 29 مرداد 1393 در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

شهرداری ناحیه یک منطقه یک در نظر دارد تا بزرگداشتی برای آیت‌الله سید محمدتقی حکیم برگزار کند تا از این راه، شیوه زندگی ایشان را به عنوان الگویی برای زندگی شهروندان تهرانی ارائه کند.

همچنین با برگزاری این مراسم اهداف دیگری مانند بزرگداشت مقام علما، الگوسازی از زندگی متدینین علمی و دینی و گسترش وقف دنبال می‌شود. نرم‌افزاری از آثار، کتاب‌ها، مقالات، زندگی‌نامه و فیلم‌هایی که از صحبت‌های ایشان، تهیه شده که در این مراسم رونمایی می‌شود.

در این مراسم دکتر عرفاتی، دکتر چینی فروشان، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رئیس رسیدگی به امور مساجد و مهندس مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک تهران درباره ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله حکیم سخنرانی می‌کنند.

آیت‌الله سید محمدتقی حکیم از سال 1339 به منطفه شمیران یا همان نیاوران آمد و در این محله به تدریس قرآن و مباحث علمی پرداخت. او همزمان در حوزه علمیه هم تدریس می‌کرد.حکیم امام جماعت مساجد منطقه بود و یکی از چهار عالم برگزیده منطقه شمیرانات محسوب می‌شود.

آیت‌الله سیدمحمدتقی حکیم نسخه‌های کتاب‌های چاپی و سنگی خود و کتابخانه‌اش را برای استفاده عموم مردم وقف کرده است. حکیم بعدها کل خانه‌اش را به آستان قدس رضوی وقف کرد.

آیت‌الله سیدمحمدتقی حکیم در دوران زندگی پربارش 17 جلد کتاب نوشته که برخی از آنها هم اکنون به چاپ بیستم هم رسیده‌اند و در دانشگاه تهران تدریس می‌شوند.

مراسم بزرگداشت آیت‌الله سیدمحمدتقی حکیم روز چهارشنبه 29 مرداد 1393 از ساعت 17 تا 19 در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

کد خبر 269258

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی