همشهری آنلاین: جشن «حریرتحریر» از سوم ماه مبارک رمضان (۱۰ تیر) به مدت ۱۰ شب و با حضور شاعران برجسته و هنرمندان موسیقی کشور در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

حریر تحریر

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، این مجموعه در نظر دارد تا با افتتاح کانون ادبی نیاوران، به اجرای برنامه‌های با نشاط در ماه ضیافت الهی بپردازد. این برنامه‌ها با عنوان «حریر تحریر» شامل شعرخوانی، ترانه خوانی، طنز و موسیقی است که از سه‌شنبه 10 تير (سوم ماه مبارک رمضان) به مدت 10 شب در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

"اکبر کتابدار" مسئول امور ادبی و دبیر برگزارکننده برنامه‌های «حریرتحریر» ضمن اشاره به حدیث نبوی (ص) که می‌فرماید: «بعد از نماز، شاد کردن دل مومن بالاترین عبادت است»؛ می‌گوید: با این نیت و با هدف ایجاد سُرور در قلب مومنین و برای ایجاد فضایی با طراوت و شاداب برنامه‌های «حریر تحریر» را برگزار می‌کنیم.

وی به تجربه برگزاری چنین برنامه‌هایی در سال‌های گذشته، عنوان کرد: ما پیش از این نیز برنامه‌های جشن ماه مبارک رمضان را با نام‌های دیگر در جاهای مختلف از جمله فرهنگسرای اندیشه، خانه هنرمندان و ... برگزار کرده بودیم و ابداع کننده این برنامه‌ها نیز خود آقای عباس سجادی، مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های نیاوران بود .

اکبر کتابدار که دبیر برگزاری برنامه «حریر تحریر» در فرهنگسرای نیاوران است، درباره هنرمندانی که در این برنامه‌ها به اجرای برنامه می‌پردازند، می‌گوید: برای این برنامه سعی کردیم از شاعران طنزپردازان، ترانه‌سرایان و گروه‌های موسیقی برجسته هم روزگار خودمان دعوت کنیم تا علاقه‌مندان بتوانند آثار این هنرمندان را از نزدیک بشنوند. همه این هنرمندان را جمع کرده‌ایم تا در این 10 شب دقایقی مفرح را برای علاقه‌مندان ایجاد کنیم. همچنین تلاشمان این است که این برنامه‌ها سرشار از معنویت و صمیمیت باشد.

شاعرانی که در برنامه‌های «حریر تحریر» حاضر می‌شوند عبارتند از: فاطمه راکعی، سهیل محمودی، حمیدرضا شکارسری، پرویز بیگی حبیب آبادی، ناصر فیض، محمدسلمانی، حسین اسرافیلی، ساعد باقری، محمد علی بهمنی، عبدالجبار کاکایی، افشین علا، علیرضا قزوه، علی زارعان، مرتضی امیری اسفندقه، افشین یداللهی، افشین سیاهپوش، یغما گلرویی، بابک صحرایی، سعید امیراصلانی، حسن علیشیری، محمدعلی شیرازی، اکبر آزاد، رضا رفیع، شهرام شکیبا، همایون حسینیان، نادر ختایی، امید مهدی نژاد و ...

این شاعران، ترانه‌سرایان و طنزپردازان در 10 شب به اجرای برنامه می‌پردازند.

همچنین در پایان برنامه هر شب نیز بخش پایانی به موسیقی اختصاص داده شده است.

مهدی شهسوار، رسول رهو،‌ محمد هاشم احمدوند، حسین علیشاپور، پوریا اخواص، اشکان کمانگری، سعید خلج، علی مومنیان، بامدادفلاحتی و مجید حسینخانی خواننده‌هایی هستند که هر کدام یک شب به همراه گروهشان در مراسم «حریر تحریر» به اجرای برنامه می‌پردازند.

برنامه «حریر تحریر» از سوم ماه مبارک رمضان به مدت 10 شب در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران و در ساعت 18 برگزار می‌شود.

در سایت فرهنگسرای نیاوران به زودی برنامه تمام شب‌ها منتشر می‌شود تا علاقه‌مندان براساس علاقه خود شب‌هایی که دوست دارند در این مراسم حاضر شوند.

حضور در این برنامه رایگان است و در پایان نیز با افطاری از حاضران پذیرایی می‌شود.

کانون ادبی نیاوران بعد از ماه مبارک رمضان نیز هر هفته با برنامه‌های متنوع به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

کد خبر 264185

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha