مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: شرکت مایکروسافت گوشی ارزان‌قیمتی تولید کرده‌است که قیمت آن تنها ۲۵ دلار است،‌اما در مقابل از قابلیت اتصال به خدمات اینترنتی را ندارد.

نوکیا ۱۳۰

براساس گزارش BBC، گوشي نوكيا 130 تنها 25 دلار قيمت دارد و درست پس از انتشار گزارشي عرضه شد كه خبر مي‌داد مايكروسافت قصد دارد چند مدل از گوشي‌هاي ارزان‌قيمت را از رده خارج كرده و تمركز خود را بر گوشي گران‌قيمت تحت ويندوز خود قرار دهد.

اما اين شركت اعلام كرد هنوز نسبت به اساسي‌ترين محصول خود، يعني گوشي‌هاي ارزان‌قيمت متعهد است. به گفته اين شركت اين محصول بازار وسيعي دارد و در عين حال شركت‌هاي زيادي در اين بخش از بازار گوشي كه از اهميت بالايي نيز برخوردار است، حضور فعال ندارند.

نوکیا ۱۳۰

به گفته جو هارلو رئيس بخش گوشي‌هاي مايكروسافت، اين شركت از زنجيره توزيع و توليد وسيعي براي حضور فعال در اين بخش از بازار برخوردار است. به گفته وي اين بخش از بازار موبايل نقطه‌اي است كه از دسترس بازار اسمارت‌فون به‌دور است،‌از اين رو هنوز سود‌دهي بسياري در خود دارد.

تحقيقي كه مايكروسافت‌ به‌تازگي درباره بازار گوشي‌هاي ارزان‌قيمت انجام داده نشان مي‌دهد سالانه بيش از 300 ميليون گوشي ارزان‌قيمت به‌فروش مي‌رسند. شركت‌هاي ديگري نيز در اين بازار  نقش پررنگي دارند كه از آن جمله مي‌توان به سامسونگ، ميكروماكس و TCL اشاره كرد.

نبود امكان اتصال به جريان اطلاعات در گوشي نوكيا 130 به آن معني است كه اين گوشي در استراتژي جديد و وسيع مايكروسافت به‌نام Cloud First جايگاهي نخواهد‌داشت.

با اين‌همه اين گوشي 4.6 سانتيمتري يكي از ارزان‌قيمت‌ترين گوشي‌هاي بازار خواهد بود كه به لطف قابليت پردازش اطلاعات ذخيره شده روي كارت حافظه، از قابليت پخش تصاوير ويديويي برخوردار است. اين گوشي در چين، مصر، هندوستان، اندونزي، كنيا، نيجريه، پاكستان، فيليپين و ويتنام به‌فروش خواهد رسيد.

کد خبر 268593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار