همشهری آنلاین: اپراتور دوم ارتباطی کشور که مدتی است مجوز ارائه آزمایشی ۳G در ۱۵ نقطه پایتخت را کسب کرده با ارسال پیامکی از مشترکان خود برای استفاده از خدمات نسل سوم دعوت کرده است.

۳G

به گزارش ایسنا، اپراتور دوم در روزهای گذشته در قالب پیامکی به برخی مشترکان خود اعلام کرد: «مشترک گرامی به منظور مدیریت هزینه در شبکه آزمایشی پهن باند اینترنت ایرانسل می توانید از بسته‌های افزایشی دیتا استفاده نمائید و دریافت فهرست بسته‌های افزایشی با شماره گیری *555*2*5#»

همچنین طی روزهای گذشته پیامکی با این مضمون برای ایرانسلی‌ها ارسال کرده بود:«مشترک گرامی، علامتهای H,+H یا 3G روی نمایشگر گوشی نمایانگر این است که شما در شبکه‌های آزمایشی 3G ایرانسل هستید. منتظر نمانید،امتحان کنید! دریافت تنظیمات در irancell.ir.تجربه زندگی دیجیتال با ایرانسل»

دعوت این اپراتور از مشترکان شبکه ایرانسل در حالی صورت می گیرد که در حال حاضر این اپراتور درحال اجرای آزمایشی ارائه 3G در 15 نقطه تهران مانند برخی دانشگاه‌ها است و در صورت موفق بودن اجرای این طرح در مرحله آزمایشی پس از به پایان رسیدن دوره انحصار رایتل ایرانسل هم مجاز خواهد شد که از ابتدای شهریورماه به ارائه خدمات نسل سه بپردازد.

البته علاوه بر پیامک ارسال شده در موارد دیگری مانند تبلیغات تلویزیونی نیز این اپراتور به اطلاع رسانی درباره این موضوع پرداخته است.

پیش از این نیز ایرانسل با ارسال پیامکی به مشترکانش اعلام کرده بود: «هم اکنون بهره برداری آزمایشی در برخی مناطق کشور! ایرانسل اولین اپراتور تلفن همراه با پوشش سراسری دارای مجوز ارتقاء به نسل های 3،4 و بالاتر اینترنت همراه. دریافت تنظیمات در irancell.ir.تجربه زندگی دیجیتال با ایرانسل»

به گزارش ایسنا، چندی پیش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در قالب مصوبه 192 این کمیسیون که از آن با عنوان «دستورالعمل نحوه تبلیغات و اطلاع رسانی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات» یاد شده اعلام کرده است: «کلیه دارندگان پروانه (ارائه کنندگان خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات دارای پروانه فعالیت از سازمان) موظفند در درخواستهای خود برای کلیه تبلیغات اعم از تبلیغات در بیلبوردها، رسانه‌های جمعی، تبلیغات اینترنتی و امثالهم، نام کامل شرکت مندرج در پروانه، شماره پروانه، مرجع صدور پروانه، موضوع پروانه، قلمروی فعالیت، شماره تلفن حداقل یکی از دفاتر مرکزی و پشتیبانی و نشانی پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی را به نهاد، سازمان و یا شرکت ارائه کننده تبلیغات ارائه کنند.

همچنین براساس این مصوبه لازم است کلیه دارندگان پروانه از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات درصورت درخواست برای تبلیغات با نام تجاری، قبلا مراتب را به این سازمان اعلام کنند. اما با توجه به اینکه هنوز حتی به طور قطعی اپراتور دوم مجوز ورود به نسل های بالا را دریافت نکرده این سوال پیش امده بود که آیا تبلیغات ایرانسل می‌تواند در این مقطع تبلیغ کند؟

در این زمینه وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال ایسنا اعلام کرد: به هر حال قطعا این اپراتورها مجوزهای لازم را دریافت خواهند کرد و دلیل این که تاکنون این مجوزها به آن ارائه نشده آن است که از نظر قانونی دوره انحصار رایتل به پایان نرسیده است.

وی ادامه داد: بر این اساس 31 مرداد ماه دوره انحصار اپراتور سوم به پایان رسیده و ما این آمادگی را داریم که از اول شهریور ماه به ارائه نسل‌های بالاتر برای اپراتورهای قبلی بپردازیم.

وزیر ارتباطات همچنین به سرمایه‌گذاری که توسط اپراتورها در زمینه ورود نسل‌ها بالاتر صورت گرفته اشاره کرد و گفت:‌ در این حوزه سرمایه‌گذاری چند هزار میلیارد صورتی گرفته و اپراتورها هم انتظار دارند که مردم بدانند درکشور چه کاری انجام شده است و این طور نباشد که مانند یک افتتاحیه ساده که برای یکی از پروژه های معمولی که شاید 0.1 این پروژه سرمایه‌گذاری نداشته برخورد شود.

او در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر واگذاری اینترنت نسل سه توسط اپراتورهای اول و دوم در برخی نقاط توضیح داد: برای اپراتور دوم در ابتدا هماهنگی‌هایی صورت گرفته بود که تا به صورت آزمایشی در هفت نقطه خدمات نسل سه ارائه شود اما به تدریج با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات تعداد این نقاط در تهران افزایش یافته و حتی شهرستان‌های مختلف به این لیست خواهند پیوست چرا که ارائه 3G یک کار بزرگ است که لازم است نقایص آن در عمل مشاهده شود تا در زمان اجرای سراسری کمترین نقایص را داشته باشد.

وی همچنین عنوان کرد: در واقع برای انجام کارهای فنی و الکترونیکی همواره برخی نقاط ضعف وجود دارد و ما می خواهیم این پروژه با کمترین نقاط ضعف اجرایی شود علاوه بر این من تبلیغی از این اپراتورها ندیدم که در آن اعلام شده باشد آنها به ارائه نسل سه پرداخته‌اند بلکه تا جایی که می دانم این گونه اعلام شده است که تجهیزات لازم را فراهم کرده‌اند.

کد خبر 269519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار