وزیر امور خارجه‌ آمریکا در سفرش به استرالیا در دیدار با مقامات این کشور علاوه بر موضوعات منطقه‌ای و دو جانبه در مورد ایران و خاورمیانه گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان‌کری در حالی امروز (دوشنبه) وارد سیدنی استرالیا شد که انتظار می‌رود علاوه بر همکاری های دو جانبه و موضوعات منطقه‌ای مساله‌ ایران و خاورمیانه از محور گفت‌وگوهای وی با همتای استرالیایی‌اش باشد.

یک مقام وزارت امور خارجه به خبرگزاری فرانسه گفت: استرالیا یک هم پیمان و دوست نزدیک برای آمریکا است. این سفر فرصتی است تا هر دو طرف در مورد گسترش همکاری‌هایشان در زمینه‌های امنیتی و استراتژیک رایزنی کنند.

وزیر امور خارجه استرالیا روز دوشنبه گفت که برای کمک به هزاران مردم عراقی که برای فرار از خشونت گروههای تروریستی به کوهستان پناه برده‌اند، با آمریکا همکاری خواهد کرد و حتی آماده است برای جابجایی این افراد کمک رسانی کند.

این مقام وزارت امور خارجه آمریکا همچنین اظهار کرد: در دیدار جان کری با همتای استرالیایی‌اش مسائل دیگری شامل روسیه و اوکراین، ایران، خاورمیانه، عراق ، سوریه و به ویژه افغانستان که در آن استرالیا و آمریکا همکاریهای زیادی داشتند مطرح خواهد شد.

 

کد خبر 268475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار