همشهری آنلاین: سخنگوی ارتش اوکراین گفت: درگیری‌های شدید در شرق اوکراین طی ۲۴ ساعت قبل ۱۵ کشته و ۲۴ زخمی از میان سربازان برجای گذاشته است.

شبه نظامیان یک فروند جنگنده نیروی هوایی اوکراین را سرنگون کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کی یف، ˈآندری لیسنکوˈ سخنگوی شورای امنیت ملی و دفاعی گفت: کشته‌ها شامل هفت سرباز و هشت نیروی مرزبان است که در درگیری‌های شدید برای به دست گرفتن کنترل شهری در جنوب شرقی منطقه لوهانسک با جدایی طلبان طرفدار روسیه به شدت مبارزه می‌کردند.

ویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری پیشین اوکراین در ماه فوریه 2014 (بهمن 1392) با اعتراضات مردمی و به دلیل سرباز زدن از امضای توافق تجاری با اتحادیه اروپا برکنار شد. با روی کار آمدن دولت جدید در کی یف، شماری از مناطق شرق اوکراین شاهد اعتراضات جدایی طلبان طرفدار روسیه بود که خواستار استقلال از دولت اوکراین بودند.

الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در پی این اعتراضات و گسترش خشونت در بسیاری از مناطق شرقی از جمله شهرهای ˈدونتسکˈ و ˈلوهانسکˈ افزون بر اعمال تحریم های سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه، به تیرگی روابط اوکراین با روسیه و ارتباطات روسیه با غرب منجر شده است.

شبه نظامیان یک فروند جنگنده نیروی هوایی اوکراین را سرنگون کردند

از سوي ديگر رییس روابط عمومی ستاد عملیات ضدتروریستی اوکراین از سرنگونی یک فروند جنگنده نیروی هوایی این کشور توسط شبه نظامیان جدایی طلب در شرق خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اینترفاکس اوکراین، ولادیسلاو سلزنیف روز جمعه گفت: گروه های مسلح غیرقانونی در استان دونتسک یک فروند جنگنده ˈمیگ-29ˈ نیروی هوایی اوکراین را سرنگون کردند.

وی افزود: این جنگنده با یک موشک ضدهوایی به احتمال زیاد از نوع ˈبوکˈ هدف قرار گرفت و سرنگون شد.

مقام اوکراینی با بیان این که هواپیما در منطقه گارلوفکا در شرق اوکراین سقوط کرد، اظهار داشت: با تلاش خدمه

هواپیما، جنگنده میگ در خارج از منطقه مسکونی سقوط کرد.

رییس روابط عمومی ستاد عملیات ضدتروریستی اوکراین گفت: دو خدمه هواپیما با چتر نجات یافتند و ارتباط با آنها برقرار شده و در حال حاضر اقدامات برای جستجوی آنها جریان دارد.

شبه نظامیان جدایی طلب طرفدار روسیه در استان های لوهانسک و دونتسک در سه ماه اخیر چندین فروند هواپیمای نظامی اوکراین را سرنگون کرده اند.

کد خبر 268088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار