جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: نماز جمعه ۱۷ مرداد در تهران به امامت آیت‌الله صدیقی برگزار شد.

صدیقی حجت‌الاسلام

به گزارش مهر، آیت الله صدیقی خطیب این هفته نماز جمعه تهران در مصلای حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه مسئله مهم جهان اسلام امروز مسئله غزه است، گفت: رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی نیز در خطبه‌های نماز عید فطر و در سخنرانی در جمع مسئولان نظام به این مسئله پرداختند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: ما شاهد زشتی‌های جانگذار و نفرت آوری هستیم که تاریخ بشر را سیاه می‌کند و گویا نسخی است بر همه جنایت‌های گذشته تاریخ، این گرگ نامشروع و خبیث یعنی صهیونیست‌های غاصب به افرادی که با این کشور جعلی هم‌پیمان هستند، سکنه اصلی آن را آواره کردند و هر چند وقت یک بار دندان‌های تیز خود را نشان داده و مرتکب جنایت جنگی و ضد بشری می‌شوند، این بار هم برگ ننگینی بر پرونده سیاه آنها اضافه شد.

وی افزود: در این مدت حدود یک ماه گذشته با جنایاتی که مرتکب شدند 2 هزار نفر را قتل عام کردند که تعداد کثیر آنها کودکان، زنان، بیماران، پیرمردان و مجروحان بودند، جنایتی فجیع‌تر از این در تاریخ بشری کم دیدیم. گویی کودک کشی را از حرمله‌ها به ارث برده‌اند و هیچ توجیه قانونی و منطقی ندارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: علیه مردم مظلوم یورش برده و دست خود را به خون کودکان و زنان آلوده می‌کنند و عجیب‌تر از آن تماشای نهادهای به اصطلاح حقوق بشر است، سازمان ملل که بی‌آبرویی و خنثی بودنش در مدت‌های گذشته ثبت شده بود، در این جنایات شرم آورترین مواجهه را داشتند و سازمان ملل و نهادهای به اصطلاح حقوق بشر با سکوت خود از صهیونیست‌ها حمایت کردند.

صدیقی گفت: عجیب‌تر از آن رسوایی که بان کی مون به بار آورد، بود. دبیرکل سازمان ملل در اوج ددمنشی و جنایات جنگی چشم خود را بر روی جنازه 500 کودک بست و با کمال بیشرمی‌گفت نظامی اسرائیلی اسیر شده باید توسط حماس آزاد شود، نفرت بر شما و رویتان سیاه باد که برای بشریت ننگ و خجالت به بار آوردید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: در کنار این سیاهی‌ها و پلیدی‌ها و بی‌رحمی‌ها و چهره بزک کرده آمریکا، خدا پرده‌ها را کنار زد و حمایت‌های تسلیحاتی، سیاسی و تبلیغاتی آمریکا از این هم‌پیمان درنده خود نمایان شد. اینجا جا دارد تا با همه وجود بگوییم مرگ بر آمریکا زیرا آنها از هیچ کمکی به هم‌پیمان خود کم نگذاشتند.

وی با اشاره به سکوت کشورهای منطقه در کنار سکوت جوامع بین‌المللی گفت: اینها نه اسلامیت از خود نشان دادند و نه از برادران مسلمان خود دفاع کردند بلکه خبرگزاری‌هایشان جنایات اسرائیل را منعکس نکرد، نه اسلامیت دارند نه همیت عربی و نه می‌شود آنها را انسان نامید زیرا حق اسلامیت و انسانیت را پایمال کرده و آبروی خود و همه عروسک‌های وابسته را بردند، خود را سرافکنده عالم کردند.

صدیقی تصریح کرد: اینها امکانات ملت‌های اسلامی را در اختیار دارند و با نفت مسلمانان در اختیار صهیونیست‌ها قرار گرفته‌اند تا بتوانند حداقل یک روز بیشتر اجازه نفس کشیدن به این ارباب خود بدهند، الحق که در این امتحانات رسوا، مردود و منفور شدند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مردم غزه که از هوا و زمین و دریا بر سرشان آتش می‌ریخت در حالی که درهای همه سمت به رویشان بسته شده بود استقامت، حمایت و ایستادگی کردند و با این کار بشریت را خشنود کردند و به آزادیخواهان جهان روحیه داده و به ملت‌های دربند نشان دادند که مقاومت پیروزی را در بر دارد.

وی افزود: ملت مومن، ولایی و با عاطفه ایران که همیشه الگو هستند در حماسه روز قدس حضور همه جانبه داشتند حتی کسانی که روزی شعار "نه غزه نه لبنان" سر می‌دادند در این یک ماه گذشته این جریان را محکوم کردند.

صدیقی با اشاره به سالروز پیروزی حزب‌الله در جنگ سی و سه روزه علیه شاخ تیز آمریکا و دندان خونین مظلوم خور آمریکا یعنی اسرائیل گفت: حزب‌الله لبنان و رهبر قهرمان عرب سید حسن نصرالله، عامل این پیروزی بودند که با مقاومت خود به جنایتکاران درس داده و افسانه شکست ناپذیری اسرائیل را باطل نمودند و این جرات را برای دیگران ایجاد کردند که امروز هم مردم غزه راه آنها را ادامه دهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نام حزب الله و سید حسن نصرالله از شیرین‌ترین و پرجاذبه‌ترین واژه‌ها در عصر معاصر است، در کشورهای اسلامی محبوب‌ترین چهره این چهره عزیز است، ما این روز را گرامی داشته و برای پیروزی همه جانبه حزب‌الله دعا می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به اوضاع عراق افزود: به فضل الهی ارگان‌ها و نهادهای قانونی عراق در حال تشکیل است، انتظار داریم در موقعیت حساس منطقه با اتحادی که برای مومنین عراق زیر پرچم مرجعیت ایجاد شده، نخست وزیر این کشور هم انتخاب شود.

صدیقی همچنین با تقدیر از سربازان گمنام امام زمان (عج) در شناسایی و انهدام شبکه‌های ضد انقلاب در داخل کشور که موجب ایجاد تفرقه بین مردم می‌شدند، گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) و نور چشمان ما در وزارت اطلاعات پیروزی جدیدی را آفریدند و شبکه‌های ماهواره‌ای که با مرکز انگلیس و آمریکا در ارتباط بوده و نظیر گروه‌های تکفیری را که در آن سوی مرزها ایجاد اختلاف بین مردم می کنند، عمل می‌کردند، شناسایی و منهدم کردند.

وی افزود: جزو برنامه‌های انگلیس بود که این شبکه‌ها برای ایجاد عزاداری‌های خشن عمل کنند که هم ملت و هم عزاداران و مداحان و سینه زنان حسینی ما که الگوی عزاداری شان علمای دینی و حضرت امام جعفر صادق(ع) است از این اتفاق خوشحال شدند.

صدیقی ادامه داد: این اتفاق هوشیاری جدیدی بود، آنها در شهرهایی همچون خراسان، اصفهان و قم دارای تجهیزات زیرزمینی بودند و از طریق آن با آمریکا، انگلیس و کشورهای مرتجع ارتباط داشتند.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به گذشت یک سال از عمر دولت یازدهم گفت: در طول یک سال همچنان چشم به راه عملی شده وعده‌های دولت هستیم، اقتصاد مقاومتی دارویی برای تامین رفاه مردم و پیشگیری از بحران‌های اقتصادی است که جهان درگیر آن شده است، اقتصاد مقاومتی چه زمانی محقق می‌شود، تا کی وعده‌ها داده شود اما ما نبینیم که وضع اقتصادی بازار و مردم بهتر شده است.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم دارد دیر می‌شود، توقع از دولت این است که به داد ملت برسند و از بروکراسی و جلسات به عمل و تجربه پرداخته و از ظرفیت عظیم تحصیلکرده در کشور استفاده کنند. استمداد از نخبگان و کارشناسان اگر به جای جلسات حزبی و گروهی، عمومی شود کار سریعتر پیش خواهد رفت.

صدیقی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به مسئله فرهنگ در کشور گفت: طرح تکریم زنان در شهرداری تهران انجام شد اما مورد هجمه خارجی قرار گرفت و برخی هم در داخل آن را نپسندیدند اما من این کار را مهمتر از احداث تونل نیایش و بوستان ولایت می‌دانم.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: چند سال پیش رئیس معمم دانشگاه علامه طباطبایی این کار را کرد اما در اولین جابه‌جایی دولت جدید در دانشگاه‌ها او را برداشتند.

وی خاطرنشان کرد: ما در مدیریت جهادی، اخلاق و نماز جوانان احتیاج به فرهنگسازی داریم و دولت باید از آنچه شهدا برای این کشور به ارمغان آورده اند، پاسداری کند.

کد خبر 268078

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha