جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: آخرین نماز جمعه تابستان در تهران به امامت آیت‌الله جنتی برگزار شد.

جنتی آیت‌الله

به گزارش ایسنا، آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به مرخص شدن مقام معظم رهبری از بیمارستان، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که ایشان سلامتی خود را بازیافتند و عملی که انجام شد بسیار موفق بود و ایشان با سلامت و نشاط به خانه پر خیر و برکت‌شان برگشتند.

وی افزود: سیل عواطف و احساسات مردم از داخل و خارج کشور به طرف ایشان و بیت‌شان روانه شد. همه دعا و نذر و نیاز کردند و عواطف خود را نشان دادند و پیوندی بین داخل و خارج با رهبری به وجود آمد و ما نیز از خداوند می‌خواهیم دوستانشان را عزیز و دشمنانشان را ذلیل نمایند.

جنتی با تاکید بر اینکه باید از خون شهدا پاسداری کرد و اجازه نداد این خون پایمال شود، گفت: ما هم‌اکنون در جهاد اکبر هستیم و جنگ روانی داریم و این جنگ در حال تهدید ماست. دشمن می‌خواهد عقاید مسلمانان را تخریب کند و فحشا و منکر را در جامعه رشد دهد تا نیروهای انقلابی رشد پیدا نکنند. همچنین دشمن می‌خواهد مراکز فرهنگی را از بین ببرد و فرهنگ غربی را جایگزین فرهنگ اسلامی کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین در سخنان خود با مورد توجه قرار دادن موضوع فتنه، ساکتین فتنه را خطاب قرار داد و گفت: برادر و خواهر بیدار شو و از فتنه درس بگیر.

جنتی گفت: آدم دلش نمی‌خواهد نفرین کند ولی کسانی که حقیقت فتنه را انکار کردند و یا با سکوت و چراغ سبز نشان دادنشان فتنه‌گران و خانواده‌های آنها را نادیده گرفتند، استحقاق نفرین را دارند. این دسته از افراد گاهی تعبیراتی به کار می‌گیرند و اجمالا فتنه را قبول ندارند. در حالی که باید به آنها گفت که چرا قبول ندارید، مگر اسرائیل نگفت که بزرگترین سرمایه‌های ما همین فتنه‌گران هستند.

وی با بیان اینکه خطبه‌های نماز جمعه باید خط امام و رهبری را دنبال کند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در ملاقات با هیات دولت فرمودند که فتنه خط قرمز ماست. حال سه سال از قضیه می‌گذرد و ایشان نزدیک به 200 مرتبه درباره این موضوع صحبت کرده‌اند. اینکه این موضوع را رها نکرده‌اند به خاطر این است که می‌دانند که برخی می‌خواهند فتنه را زنده کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: هرکس قبول ندارد فتنه خط قرمز ماست، باید مورد شک واقع شود و هرچند که شعار دهد ولی در قبول ولایت فقیه و بصیرتش باید شک کرد.

جنتی حذف نیروهای انقلابی را از شاخه‌های حرکت فتنه عنوان و اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید کردند که به اسم اعتدال نیروهای مومن را کنار نزنید حال باید پرسید که چرا در وزارتخانه‌ای که ای کاش می‌توانستم اسم ببرم، 74 نفر مهندس را با سطح بالای علمی به اسم اینکه بی‌سواد هستند بیرون می‌کنند در حالی که این افراد سوابق تحصیلی‌شان را در جدولی نوشتند، چه کسی باید داد بزند و اعتراض کند.

وی گفت: رهبری فرمودند نمایندگان مجلس باید به رائی که می‌دهند متعهد باشند و تریبون مجلس هم باید جلوی آنها را بگیرد. در حال حاضر در وزارت علوم که همه می‌دانند و جاهای دیگر این بچه‌ها را حذف می‌کنند. اگر اینها بروند آنها که با فتنه آشنا و یار فتنه‌گران هستند می‌آیند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام فرهنگ و اقتصاد از سوی مقام معظم رهبری و تاکید بر ضرورت پرداختن به مقوله فرهنگ، اظهار کرد: فرهنگ همه چیز را درست می‌کند و اصلاح باید از فرهنگ شروع شود و نقطه شروع همین‌جاست. اگر بخواهید انقلاب فرهنگی را شروع کنید، باید انقلاب از باطن شما شروع شود.

جنتی گفت: همه انقلابیون و ولاییون باید نسبت به این موضوع نگران باشند که کجا نیروهای ولایی و انقلابی را تضعیف می‌کنند و کجا در حال ترویج فرهنگ غربی هستند.

به گزارش ایسنا، خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ما هشت سال جهاد فی‌سبیل‌الله خالص داشتیم که از راهبری امام امت سرچشمه می‌گرفت مرد مخلصی که پیشاپیش بود و بقیه جوانان عزیز پشت سر او حرکت می‌کردند.

وی افزود: جنگ ما در تاریخ اسلام، به غیر از حدود 10 ساله دوران حضرت رسول، سابقه ندارد، گرچه اختلافاتی وجود دارد ولی نمی‌توان نظیری برای آن پیدا کند. جنگ ما جنگ فی‌سبیل‌الله، ایثارگری، از جان گذشتگی، فداکاری بوده و یک ذخیره بزرگ برای آینده ما محسوب می‌شود. همچنان که عاشورا برای اسلام و مسلمین تا قیامت ذخیره است.

جنتی با بیان اینکه باید دفاع مقدس را به عنوان یک تجربه تاریخی و ذخیره معنوی حفظ کنیم، هرچه بیشتر آشنا شدن جوانان با مقوله دفاع مقدس را یک ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: جوانی که با دفاع مقدس آشنا شد دیگر به فرهنگ غربی آلوده نمی‌شود و فرهنگ اسلامی و ایثار و شهادت در قلبش نفوذ می‌کند و آنجایی که ایمان صحیح و بصیرت و صبر و استقامت و مقاومت وجود داشته باشد، نصرت خداوند نازل می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی باید در این راستا کار کنند ضمن اینکه خود رزمندگان عزیز نیز خاطراتشان را ضبط و ثبت کنند و به صورت یک هدیه به ما بدهند و در همین راستا کارهایی هم انجام شده است.

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با تقبیح موضع آمریکا در مقابل داعش اظهار کرد: آنها برای مبارزه با داعش ائتلاف 28 کشور را درست کرده‌اند و باید به آنها گفت که خدا لعنت‌تان کند. داعش را که درست کرد؟ کیست که نداند اینها اسلحه‌هایشان را از کجا می‌آورند. مگر اینها کارخانه اسلحه‌سازی دارند همه می‌دانند که شما دروغ می‌گویید اما چون حیا ندارید، خجالت نمی‌کشید. آنها جلسه‌ای را که داشتند بی‌نتیجه بود و تا آخرش بی‌نتیجه می‌ماند و فقط آبروی خودشان را می‌برند.

وی همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها، گفت: حوزه‌ها و دانشگاه‌ها مسوولیت سنگینی دارند و باید مواظب باشند تا از فرهنگ اسلامی و انقلابی دفاع کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: نگذارید که در دانشگاه‌ها افراد ناباب نفوذ کنند. دانشجو و استاد عزیز شما باید سرباز اسلام باشید. آخرت‌تان را به دنیا نفروشید. دانشگاه جای رشد و فناوری است و باشگاه سیاسی سیاستمداران نیست. سلامت دانشگاه‌ها را حفظ کنید تا ان‌شاءالله به اهداف خود برسید.

جنتی اتفاقات رخ داده در یمن را نیز مدنظر قرار داد و اظهار کرد: مسلمان‌کشی در یمن ادامه دارد و عربستان هم به این موضوع کمک می‌کند. خداوند هرکس را که به نفع دین، مردم و اسلام کار می‌کند، عزیز بدارد.

وی همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران، با بیان اینکه اعمال خیر و شر ما در دنیا و آخرت عواقب دارد، گفت: هرچه انسان بیشتر گناه کند، تسلط شیطان بر او بیشتر می‌شود و اعمال بد باعث می‌شود که انسان کار خیر انجام ندهد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران این موضوع را نیز عنوان کرد که خداوند به پیغمبرش فرمود که ای پیغمبر به بندگان من بگو با زبان خوش با هم حرف بزنند و حرف‌های نیش‌دار به هم نزنند.

کد خبر 272351

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha