جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: اگر اجازه دهند که خبرنگاران آزاد خبرهای واقعی از جنایات اسرائیل در غزه تهیه کنند مردم با فجایع غزه آشنا می‌شوند و حتما مرگ اسرائیل را آرزو خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در دانشگاه تهران گفت: جنایات رژیم اسرائیل را دیده و شنیده‌اید. بحمدالله کم‌کم به گوش مردم جهان هم رسیده و آنها بیدار خواهند شد. نمی‌گذارند که خبرنگاران آزاد خبرهای واقعی به مردم انعکاس دهند. اگر خبرنگاران اجازه انعکاس واقعی اخبار را داشته باشند، به طور قطع و یقین فریاد مرگ و تنفر از این رژیم در سراسر دنیا شنیده خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به استمرار جنایات اسرائیل، خاطرنشان کرد: این رژیم جلاد و خون‌آشام در سال 1982 در مدت 48 ساعت یعنی دو شبانه روز مردم فلسطینی را در اردوگاه‌ها قتل و عام کردند و سه هزار و 297 فلسطینی و لبنانی را به شهادت رساندند. جنازه‌ها در خیابان رها شده بود و در عین حال 1097 نفر نیز توسط آنان در بیمارستان غزه به گلوله بسته شدند.: احیانا قبل از قتل آنها را شکنجه می‌دادند و زنده زنده پوست‌شان را می‌کندند. تجاوز به نوامیس هم که قابل گفتن نیست. بچه‌ها را دو شقه می‌کردند و مغزشان را به گلوله می‌بستند. این نمونه‌ای از هزاران جنایت این رژیم غاصب است. پایه حکومت آنها آدم‌کشی و جنایت است.

موحدی کرمانی با تاکید بر ضرورت حمایت جهان اسلام از مردم غزه، تصریح کرد: از این عناصر پلید و کثیف توقعی نیست. آنچه که در غزه اتفاق می‌افتد برنامه و کار آنهاست. تعجب از جهان اسلام و مدعیان اسلام است. تعجب از جوامع جهانی است. آیا وقت آن نرسیده که به خود آیند و این رژیم صهیونیستی را به زانو در آورند. تحریم تجاری، اعلام حرام بودن کالاهای اسرائیلی و برخورد با حامیان اسرائیل مثل آمریکا از جمله کارهایی است که جهان اسلام باید انجام دهد.

وی با بیان این‌که وظیفه کشورهای اسلامی تجهیز فلسطین است، گفت: تا چه زمانی می‌خواهیم شاهد جنایات هر روزه اسرائیل باشیم. اسرائیل دست به جنایت می‌زند و وقتی که نمی‌تواند جلوی مقاومت مردم فلسطین و غزه را بگیرد، دستش را بالا می‌برد و آتش‌بس اعلام می‌کند. مصر باید از این‌که درها را به روی فلسطینی‌ها باز نکرده خجالت بکشد.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران ادامه داد: باید از مردم غزه رفع حصر شود و باید به آنها کمک کرد. به گفته رهبر معظم انقلاب این کارها وظیفه اندک جهان اسلام است که باید در مقابل این مردم مظلوم انجام دهد. این افتخار ایران است که از همان روز اول انقلاب از فلسطین سخن گفت.

موحدی کرمانی با تاکید بر نزدیکی پیروزی حق بر باطل، گفت: خداوند سنتش این است که به آنها مهلت بدهد. خدا به جانیان کربلا هم مهلت داد، اما خداوند زنده است و دانه به دانه گلوله‌هایی که به بدن مردم فلسطین می‌خورد را می‌بیند. مردم در جریان واقعه کربلا وقتی جنایات بنی‌امیه را دیدند قیام کردند و نه تنها همه آنها را کشتند بلکه به جنازه آنها هم رحم نکردند. این انتقام خداوند است. اسرائیل هم باید منتظر چنین روزی باشد و بداند که وجدان بشری به زودی علیه او حرکت خواهد کرد و در آن زمان بهترین سرنوشت برای اسرائیل مرگ خواهد بود.

وی افزود: مومنین همیشه با طاغویان درگیر بودند و در تمام دوران نیز خداوند فرموده است حق بر باطل پیروز خواهد شد. این درگیری‌ها جنبه آزمایش دارد. مردم غزه به تعبیر قرآن ایستاده‌اند و دو سرنوشت بسیار خوب پیش‌روی آنها قرار دارد. یا به شهادت می‌رسند و یا می‌توانند اسرائیل را نابود کنند. آیات فراوانی هم درباره پیروزی حق بر باطل آمده است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران خطاب به مردم غزه اظهار کرد: مردم غزه بعد از آتش‌بس موقت قرص و محکم بایستند و بگویند در صورتی آتش‌بس را قبول خواهند کرد که از غزه رفع حصر شوند و حقوق‌شان به رسمیت شناخته شود. به برکت این شرایط روزی خواهد رسید که بینی استکبار به زمین کشیده خواهد شد.

موحدی کرمانی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: یکی از مسائل مهمی که پیرامون انسان وجود دارد، این است که آدم‌ها در زندگی چه کسی را به عنوان ولی و سرپرست انتخاب می‌کنند تا بنده او باشند و در تمام زندگی از او تبعیت کنند. عده‌ای خدا را انتخاب می‌کنند و عده‌ای هم ولی‌شان شیطان است.

وی در ادامه گفت: آن کسی که خدا را انتخاب می‌کند برکاتی مانند خروج از ظلمات، تامین سعادت دنیا و آخرت و مالکیت بر خودش نصیبش می‌شود. انسان فکر می‌کند که نگاه، فکر و گوشش برای خودش است، اما زمانی که شیطان ولی‌اش می‌شود تمام آنها متعلق به شیطان می‌شود.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه خاطرنشان کرد: در زمان شاه مردم می‌گفتند ایران کشور ماست، اما نمی‌توانستند در امور آن تسلطی داشته باشند. فرهنگ، اقتصاد و سیاست به همراه تمام شئون کشور ما به دست بیگانگان بود. چرا زنان ما نمی‌توانستند در زمان رضاشاه با چادر بیرون بیایند؟ این اتفاقات به واسطه یک گناه بود. پدران و اجداد ما ظلم زمان را پذیرفته بودند و جرات قیام نداشتند به همین جهت بود که کشور به دست بیگانگان افتاده بود.

موحدی کرمانی با اشاره به ثمرات انقلاب اسلامی برای مردم ایران، گفت: ملت ایران به برکت رهبری امام خمینی (ره) قیام کرد و به برکت همین قیام هم بود که توانستند مالک کشور شوند و خودشان در امور کشور تصمیم بگیرند و اراده به خرج دهند. آن گناه با استغفار از بین رفت و ما توانستیم شعار استقلال و آزادی را بحق سر دهیم اما باید حواس‌مان باشد که در ادامه هم بتوانیم شعار استقلال خودمان از شیطان و طاغوت را هم سر دهیم.

کد خبر 267374

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha