همشهری آنلاین- مهدی تهرانی: فصل اول سریال ۲۴ وقتی در سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد؛ مخاطبان بسیاری جذب‌کرد. جالب اینجا بود که همزمان با پخش ۲۴ در آمریکای شمالی و کانادا این سریال در بیش از ۱۲۱ کشور دیگر نیز همزمان نمایش داده می‌شد.

فصل نهم سریال ۲۴ با عنوان یک روز دیگر زنده بمان

فصل نهم سریال تلویزیونی 24 با عنوان: یک روز دیگر زنده بمان، دقیقا همان چیزی بود که تماشاگران و منتقدان انتظار داشتند. یک مجموعه تلویزیونی خلاق که تماشاگران منتظرش را ناامید نمی‌کند انتظاری که بیش از 4 سال طول کشیده بود.

از نکات جالب توجه فصل نهم تغییر مکان رویداد‌ها و ماجرا از شهرهای آمریکا به لندن بود. روندی که ابتدا به ساکن باعث تردیدهایی شده بود اما تقریبا با پایان قسمت دوم از فصل نهم؛ معلوم شد انتخاب لندن به عنوان لوکیشن اصلی؛ گزینشی هوشمندانه بوده است.

در فصل نهم نیز جک باور با بازی کیفر ساترلند محور همه ماجرا‌ها است و عمده داستانک‌ها به نحوی منطقی به او ختم می‌شوند. از بازیگران قبلی حضور "مری لین راسکوب"نیز قابل قبول است. راسکوب که از فصل سوم به سریال 24 اضافه شده و همواره نزدیک ترین دوست و یاور و حامی جک بوده؛ در فصل نهم نیز با کاراکتری خاص در کنار وی قرار دارد.

موضوع فصل نهم سریال 24 کمی تا قسمتی با دیگر فصل‌ها تفاوت دارد. اگر در فصل اول سریال 24 نینامایرز ( بابازی ساراکلارک)  به عنوان دستیار جک باور و معاون سی تی یو لس آنجلس، سرآخر  از ديدگاه تهيه كنندگان اين مجموعه "یک خائن و تروریست حرفه‌ای" از کار درآمد؛ و یا  قسمت هشتم نیز کاراکتر "دینا والش" چنین هویتی داشت در فصل نهم اوضاع پیچیده‌تر است و مجموعه‌ای از "تروریست‌های اروپایی و آمریکایی" در قصه حضور دارند.

به طور کلی  هرگز قرار نیست که در سریال 24 کاراکتری بدون هویت باقی بماند . یا کاراکتر بد است و یا اینکه آدم حسابی است . از این رو در فصل نهم نیز از آدم‌های خاکستری خبری نیست.

نکته مهم در شروع فصل نهم معرفی دوباره جک باور است.برای بیننده تلویزیونی او احتیاجی به رونمایی ندارد اما در نظر داشته باشید که او 4 است که زندگی مخفیانه‌ای داشته و حالا با سفر رئیس جمهور آمریکا دوباره سروکله او آنهم در لندن پیدا شده است.

چنین حضوری بار تعلیق و سوسپانس موثری به قسمت اول و دوم این فصل وارد ساخت و باعث شد بیننده تلویزیونی ششدانگ ذهن خود را به مرور وقایع اختصاص دهد...

24:live another day

 

پشت صحنه مجموعه تلویزیونی ۲۴

کاگردان اصلی فصل نهم: جان کاسار؛ بازیگران: کیفر ساترلند (جک باور)؛ مری لین راسکوب (کلویی اوبراین)؛ ایوان استراکوفسکی(کیت مورگان)؛ویلیام دان (جیمز هلر)؛ میکائیل وینکات؛ کیم رور؛ بنجامبن برت؛ استیفن فرای.

تعداد ایپزود: 12 قسمت؛ زمان هر ایپزود: 43 دقیقه؛ آهنگساز: شان کالری؛ محصول 2014 فاکس

کد خبر 267162

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha