مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: برای مقابله با آلودگی صوتی، حفظ محیط زیست و پاکیزگی هوا در جزیره کیش، موتورسیکلت‌های بنزینی جمع‌آوری و شارژی جایگزین آن شد.

به گزارش ایرنا ، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام جمع‌آوری موتورسيکلت‌های بنزینی از سطح شهر و جلب موافقت راکبین آن با قیمت‌گذاری مناسب گفت: با قیمت مناسبی که به راکبان موتور سیکلت‌های بنزینی پیشنهاد شد توانستیم این طرح را به خوبی اجرا کنیم و به هر یک از صاحبان موتورسیکلت‌ها 700 هزار تومان به عنوان کمک هزینه تشویقی خرید موتورهای شارژی پرداخت شد.

ابراهیم رضوانی اظهارداشت: طرح جمع‌آوری موتورسیکلت بنزینی از یک سال گذشته در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته بود که پس از تصویب شورای ترافیک و موافقت شورای تامین این طرح در اوایل سال جاری اجرایی شد.

وی افزود: با تلاش مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش، نیروی انتظامی و اقدامات زیرساختی، همچنین بهره‌گیری از سیستم‌های پیشرفته در کنترل سرعت و رعایت قوانین همچنین رفتار مناسب شهروندان و گردشگران در قانونمداری جزیره کیش الگویی موفق در بخش راهنمایی و رانندگی اتفاق افتاد.

آموزش فرهنگ کیشوندی

رضوانی با اعلام اینکه شهروندان جزیره کیش صرف حضور 6 ماهه در کیش دیگر نمی‌توانند کارت کیشوندی دریافت کنند گفت : این افراد باید در دوره‌های آموزش که به همین منظور تدارک دیده شده شرکت کنند، در این دوره‌ها شهروندان با بسیاری از مقوله‌ها و رفتارهای فرهنگی که باید در جزیره داشته باشند و آن را رعایت کنند آشنا می‌شوند.

وی اضافه کرد: پس از آموزش به این افراد گواهی‌نامه داده می‌شود و با ارائه آن افراد می‌توانند کارت کیشوندی خود را دریافت کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: طرح کارت کیشوندی تصویب شده و به زودی در برنامه‌ای رونمایی خواهد شد.

کد خبر 264457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار