همشهری آنلاین: معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و ۵۰۰ طرح و پروژه مشترک بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و زیرمجموعه‌‌های وزارت دفاع در بخش صنایع و دانشگاه‌ها در حال انجام است.

به گزارش تسنيم، دكتر وحید احمدی با اشاره به همکاری وزارت دفاع با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در برخی از طرح‌های کلان ملی، گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین وزیر علوم، تحقيقات و فناوري و وزیر دفاع درباره همکاری‌های مشترک این دو دستگاه به امضاء رسیده که در دو بخش است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از يك هزار و 500 طرح و پروژه مشترک بین وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و زیرمجموعه‌‌های وزارت دفاع در بخش صنایع و دانشگاه‌ها در حال انجام است که توافق شد مشارکت در این طرح‌ها همچنان ادامه داشته باشد و اعتبار آنها توسط هر دو دستگاه تأمین شود.

معاون وزیر علوم، تحقيقات و فناوري درباره بخش دوم همکاری‌های این دو دستگاه، یادآور شد: در بخش دیگر که مربوط به طرح‌های کلان ملی بود، وزارت دفاع توافق کرد از طرح‌های ملی مربوط به این وزارتخانه حمایت کند و 50 درصد اعتبار آنها را تامین کند.

احمدی تصریح کرد: در حال حاضر طرح‌های کلان ملی مرتبط با وزارت دفاع هم از نظر تأیید کلی و هم از نظر تأمین اعتبار مورد حمایت وزارت دفاع قرار گرفته است.

وی درباره اسامی طرح‌ها، گفت: برخی از طرح‌ها حالت محرمانه دارد و نمی‌توان اسامی آنها را مطرح کرد. یکی از طرح‌هایی که مورد حمایت وزارت دفاع قرار گرفته طرح هواپیمای 150 نفره است که وزیر دفاع و زیرمجموعه‌های این وزارتخانه در این زمینه با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري همکاری دارند.

کد خبر 261896

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها