همشهری آنلاین: عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس نسبت به سقوط ۷۰ پله‌ای محیط زیست به مسئولان هشدار داد.

به گزارش مهر، "مهرداد بائوج لاهوتی" درخصوص طرح ارزیابی محیط زیست ایران گفت: این طرح هنوز به طور رسمی در فراکسیون محیط زیست مورد بررسی قرار نگرفته است.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی زیست محیطی در کشور اظهار داشت: در حال حاضر در شرایط بحرانی قرار داریم به طوری که در 7 سال اخیر بر اساس شاخص‌های بین‌المللی 70 پله سقوط کرده‌ایم که این موضوع یک هشدار جدی برای مسئولان در عرصه محیط زیست است.

به اعتقاد این نماینده مجلس، برای مسایل زیست محیطی باید چاره‌ای اساسی اندیشیده شود چرا که در حال حاضر کشور دچار بحران‌های زیست محیطی است به گونه‌ای که آسیب‌های زیست محیطی برای مملکت معادل تحریم‌ها است.

وضعیت محیط زیست در کشور مطلوب نیست و به همین دلیل باید بین مسئولان انسجامی ایجاد شود تا طرح ارزیابی محیط زیست تهیه شده و بتواند منجر به تحرکاتی در مسیر رشد محیط زیست شود.

لاهوتی با بیان این که محیط زیست کشور نیاز به حمایت، تقویت و گسترش دارد، تصریح کرد: آثار زیست‌ محیطی نیاز به مدیریت صحیح دارد. از طرفی در حال حاضر، ارزیابی آثار زیست ‌محیطی در کشور با چالش‌‌هایی روبه‌روست که با تهیه این طرح این مخاطرات برطرف می‌شود.

به گفته وی، البته طرح ارزیابی آثار زیست محیطی هنوز به طور رسمی در فراکسیون محیط زیست مورد بررسی قرار نگرفته است.

کد خبر 256027

برچسب‌ها