همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: فاز نخست ثبت‌نام برای نوسازی تاکسی‌های پایتخت همزمان با ثبت‌نام ۴ هزارمین تاکسی متوقف و ثبت‌نام مابقی تاکسی‌ها به فاز دوم موکول می‌شوند.

به گزارش مهر، میثم مظفر با اشاره به آغاز ثبت‌نام تاکسی‌های فرسوده برای نوسازی از تاریخ 17 اسفند ماه، گفت: در حال حاضر 25 شرکت خصوصی تاکسیرانی در تهران فرآیند ثبت‌نام تاکسیرانان برای نوسازی خودروهای‌شان را انجام می‌دهند.

به گفته مظفر، تاکسیرانان واجد شرایط می‌توانند با در دست داشتن کپی سند خودرو، کپی کارت هوشمند و یا رسید آن به شرکت خصوصی مربوط خود مراجعه و برای نوسازی ثبت‌نام کنند.

وی افزود: فاز نخست نوسازی تاکسی‌های پایتخت، خودروهای سال 82 و پایین‌تر را شامل می‌شود که با هماهنگی‌های صورت گرفته تاکسی‌های سال 93 را نیز به آنها اضافه کرده و در صورت امکان از برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته جلوتر باشیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: فاز نخست نوسازی تاکسی‌های پایتخت با 4 هزار دستگاه تاکسی آغاز می‌شود و این در حالیست که بر اساس آمار موجود 8 هزار تاکسی با سال تولید 82 و پایین‌تر در حال حاضر در تهران وجود دارد.

به گفته مظفر، مهلت زمانی برای ثبت‌نام تاکسی‌ها در نظر گرفته نشده است و به محض اینکه چهار هزارمین تاکسی در سایت www.nosazin.org ثبت‌نام شود به طور خودکار سایت امکان ثبت‌نام جدید را نمی‌دهد و ثبت‌نام برای مرحله نخست نوسازی پایان می‌یابد و مابقی تاکسی‌ها برای فاز دوم نوسازی می‌شوند.

بر اساس توافقات صورت گرفته بین سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، ستاد حمل و نقل و سوخت کشور و بانک صادارات، بهای تاکسی‌های جدید سمند EF7 معادل 28 میلیون تومان است که 20 میلیون آن در قالب وام از سوی بانک عامل، 5 میلیون آن در ازای اسقاط تاکسی و 3 میلیون آن توسط راننده پرداخت می‌شود.

کد خبر 254239
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی