شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: گالری شکوه سال ۱۳۹۲ را با نمایش آبرنگ های هدا نجفی به پایان می‌رساند.

نقاشی

به گزارش همشهری آنلاین، نجفی در این نمایشگاه 17 اثر با ابعاد متفاوت از هم را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

او در این آثار فیگورهایی اززنان را به تصویر کشیده است که بیشتر آنها صورت ندارند، در واقع وی در نقاشی هایش بیشتر بر روی قسمت های خاصی از بدن چون دست متمرکز شده است.

هنرمند در این آثار بیشتر از رنگ قهوه ای تیره و آبی فیروزه ای بهره گرفته است، از نظر وی خاک که رنگ قهوه ای تیره دارد عنصر مهمی در ایران محسوب می‌شود و نشانه ای از کویر است و رنگ فیروزه ای نمادی از زیورآلات سنتی ماست، به همین دلیل این دو رنگ در آثارش جایگاه ویژه ای دارند.

نجفی برای هیچیک از آثارش عنوانی در نظر نگرفته زیرا دوست دارد که مخاطبان بر اساس زاویه نگاه خاص خود به آثار نگاه و برداشت شخصی خودشان را نسبت به آثار داشته باشند.

هدا نجفی متولد 1355 است. او کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست از دانشگاه آزاد تهران دارد و درجه سه هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 1392دریافت کرده است.

نجفی تاکنون چهار نمایشگاه انفرادی در ایران، آلمان و سریلانکا برپا کرده و در نمایشگاه های متعدد گروهی در ایران، ارمنستان، ایتالیا، ژاپن، عربستان و ترکیه شرکت داشته است.

آبرنگ های نجفی تا 14 اسفندماه 92 بر روی دیوار گالری شکوه واقع در چهارراه فرمانیه، بلوار شهید اندرز گو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره 19 خواهد بود و علاقمندان می‌توانند هر روز از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.

کد خبر 251355
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار